Billiga hotell i Punjūr - 4 att välja från
Hotell
Kolla hotellpriser i Punjūr
Punjūr hotell

Nijaguna Hotels and Resorts
Galipur, Chamarajanagara, KA
24,07 km från centrum
Boka detta bed and breakfast med 3 stjärnor i Chamarajanagara. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och 2 restauranger.

iROOMZ Nijaguna Resort
GOVT FIRST GRADE COLLEGE, K N PURA ROAD, Chamarajanagara, KA
24,38 km från centrum
Denna resort för affärsresenären har 3 stjärnor och ligger i Chamarajanagara. Här har du tillgång till gratis frukost, avgiftsfri parkering och 5 utomhuspooler.

Nijaguna Resorts & Spa
2883,K.N.Pura Road, nijaguna park, Chamarajanagara, karnataka
24,13 km från centrum
Detta hotell med spa har 3 stjärnor och ligger i Chamarajanagara. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, fullständigt spa och rumsservice.
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
När passar det bäst att utforska Punjūr?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Punjūr, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i Punjūr brukar vara april och mars, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är oktober och november, medan de torraste är januari och februari.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 37°C under dagen och 18°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 0 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 37°C under dagen och 22°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 178 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 32°C under dagen och 22°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 140 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 32°C under dagen och 19°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 311 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Punjūr är 629 millimeter.
Områden av
Top Trending
Hotell
Flyg
- Flyg från Ban Chang (UTP) till Krabi (KBV)
- Flyg till Sainte-Foy-Tarentaise
- Flyg till Biel
- Flyg till Gokarna
- Flyg från Köpenhamn till Pizzo
- Flyg till Bologna
- Jet2
- Flyg från Sturup
- Flyg från Stockholm till Comosjön
- Flyg från Queen Beatrix Intl.
- Flyg från Köpenhamn till Indianapolis
- Flyg från Göteborg till Peniche
- Flyg från Kitale
- Flyg från Chicago till Los Angeles
- Flyg från Svedala (MMX) till Sarajevo (SJJ)
- Flyg till Gstaad - Saanen