Billiga hotell i Neuried - 3325 att välja från
Hotell
Kolla hotellpriser i Neuried
Hitta hotell i Neuried
Du funderar alltså på att semestra i Neuried? Om du vill hitta ett boende i närheten av sevärdheterna, kan du ange dina semesterdatum och använda filtren bredvid sökresultaten för att få träffar nära områdets höjdpunkter. Du kan välja bland 8 hotell och andra sorters boenden i Neuried.
Utforska Neuried
I Neuried finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Neuried med omnejd:
- Ortenau
- Europaparken
- Alsace-museet
- L'Oeuvre Notre Dame-museet
- Slottet Rohan
- Vårfrukatedralen i Strasbourg
- Covered Bridge
När du förebereder din resa till Neuried kan du använda MrJet för att hitta ett passande flyg till flygplatsen i Strasbourg (XER-Boulevard de Metz busshållplats). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Neuried?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Neuried, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Neuried brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och december. De regnigaste månaderna är juni och augusti, medan de torraste är februari och mars.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 13°C under dagen och -1°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 75 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 23°C under dagen och 3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 193 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 24°C under dagen och 9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 179 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 17°C under dagen och -1°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 124 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Neuried är 571 millimeter.
Senaste Neuried hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Citadines Eurometropole Strasbourg
"Ett fint, rent och trevligt hotell med pool/SPA och bra lägenhets-liknande rum med egen balkong. Mycket bra service och standard! Lätt att parkera."

Hotel Arok
"Mycket bra frukost"
Res till Neuried
Fler reseidéer
- Flyg till Achern
- Flyg till Gengenbach
- Flyg till Kehl
- Flyg till Lahr
- Flyg till Oberkirch
- Flyg till Offenburg
- Flyg till Ringsheim
- Flyg till Rust
- Flyg till Sasbach
- Flyg till Schwanau
- Flyg från Göteborg till Rust
- Flyg från Köpenhamn till Rust
- Flyg från Stockholm till Offenburg
- Flyg från Stockholm till Rust
- Flyg från Malmö till Zell am Harmersbach
- Flyg från Malmö till Lahr
- Flyg från Sofia till Querbach
- Flyg från Lahr - Black Forest
