Billiga hotell i Mingė - 30 att välja från
Hotell från 613 kr
Kolla hotellpriser i Mingė
Mingė hotell

El Nido
20 Naglių g. Neringa Klaipėdos apskr.
18,52 km från centrum
Priset är 762 kr per natt
762 kr
28 juni – 29 juni
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Nida. Här har du tillgång till gratis wi-fi, en trädgård och ett picknickområde. De populära sevärdheterna Etnografiska fiskemuseet och Bärnstensmuseet finns i närheten.
Husdjursvänligt
Gratis wi-fi

Kastytis
47 Pamario g. Neringa Klaipedos apskr.
18,27 km från centrum
Priset är 613 kr per natt
613 kr
25 juni – 26 juni
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Neringa. Här har du tillgång till en trädgård, ett picknickområde och städning. De populära sevärdheterna Neringa historiska museum och Bärnstensmuseet finns i närheten.
Husdjursvänligt
Gratis wi-fi

Guboja
Pamario g 16 Neringa Klaipedos apskr.
18,4 km från centrum
Priset är 816 kr per natt
816 kr
28 juni – 29 juni
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Nida. Här har du tillgång till gratis wi-fi, parkering och daglig städning. De populära sevärdheterna Bärnstensmuseet och Neringa historiska museum finns i närheten.
Husdjursvänligt
Gratis wi-fi

Kintų Perlas
4 Uosto g. Kintai Klaipedos apskr.
6,85 km från centrum
Denna villa ligger i Kintai. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och en takterrass. Den populära sevärdheten Venteudden finns i närheten.
Jacuzzi
Kök

Uz Juru Mariu
3 Kalno g. Neringa Klaipedos apskr.
22,54 km från centrum
Denna lägenhet ligger i Neringa. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och möblerade balkonger eller terrasser. De populära sevärdheterna Häxornas kulle och Kursiu Nerija nationalpark finns i närheten.
Kök
Tvättmaskin

Asmonai Campsite
4 Miško g. Kintai Klaipedos apskr.
6,54 km från centrum
Denna semesterby ligger i Kintai. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, rumsservice och en reception (öppen dygnet runt). Den populära sevärdheten Venteudden finns i närheten.
Parkering ingår
Rumsservice
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Utforska Mingė
I Mingė finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Mingė med omnejd:
- Bärnstensmuseet
- Kuršių nerijos nacionalinis parkas
- Kursiu Nerija nationalpark
- Kuriska sjön
När passar det bäst att utforska Mingė?
Om du funderar på när det är bäst att åka till Mingė, kan denna info om vädret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Mingė brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och januari. De regnigaste månaderna är juni och juli, medan de torraste är maj och mars.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 6°C under dagen och -4°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 5 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 19°C under dagen och 0°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 5 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 21°C under dagen och 8°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 9 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 13°C under dagen och -2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 9 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Mingė är 28 millimeter.
Senaste Mingė hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Kastytis
5/5 Fantastiskt
Underbart boende.
"Väldigt mysigt boende uppe på en kulle precis vid skogen. Gångavstånd till allt. Detta va den bästa delen av våran resa i Litauen."
En verifierad resenär bodde på Kastytis
Publicerades för 1 år sen

