Billiga hotell i Krummnussbaum - 166 att vÀlja frÄn
Hotell frÄn 722 kr
Kolla hotellpriser i Krummnussbaum
Krummnussbaum hotell

Wachauerhof Melk
Wr. Str. 30 Melk Niederösterreich
12,86 km frÄn centrum
Priset Àr 1 089 kr per natt
1Â 089Â kr
3 maj â 4 maj
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affÀrsresenÀren ligger i Melk. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populÀra sevÀrdheterna Melk-klostret och Schloss Schallaburg finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
Parkering ingÄr

I m Inn Hotel Wieselburg
Volksfestpl 2 Wieselburg NOE
9,01 km frÄn centrum
Priset Àr 1 492 kr per natt
1Â 492Â kr
24 apr. â 25 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affÀrsresenÀren ligger i Wieselburg. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Den populÀra sevÀrdheten Purgstalls slottspark finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt

Hotel Stadt Melk
Hauptplatz 1 Melk Lower Austria
12,43 km frÄn centrum
Priset Àr 903 kr per natt
903Â kr
20 apr. â 21 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Melk. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering, frukost och daglig stÀdning. De populÀra sevÀrdheterna Melk-klostret och Stenlabyrint finns i nÀrheten.

Donau Lodge Ybbs
Wr. Str. 15 Ybbs an der Donau Niederösterreich
6,77 km frÄn centrum
Priset Àr 2 084 kr per natt
2Â 084Â kr
19 apr. â 20 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affÀrsresenÀren ligger i Ybbs an der Donau. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populÀra sevÀrdheterna Ybbs Museum och Maria Taferl Wallfahrtskirche finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt

Hotel Moser
Bahnhofplatz 3 Poechlarn Lower Austria
3,85 km frÄn centrum
Priset Àr 1 080 kr per natt
1Â 080Â kr
19 apr. â 20 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affÀrsresenÀren ligger i Poechlarn. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populÀra sevÀrdheterna Wein & Wachau och Schloss Artstetten finns i nÀrheten.

Schloss Hotel Zeillern
SchlossstraĂe 1 Zeillern Niederösterreich
27,8 km frÄn centrum
Detta hotell för affÀrsresenÀren ligger i Zeillern. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Den populÀra sevÀrdheten Mitterkirchen keltiska by finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt

Hotel Kartause
Kartause 1 Gaming Niederösterreich
32,23 km frÄn centrum
Priset Àr 1 630 kr per natt
1Â 630Â kr
22 apr. â 23 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Gaming. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populÀra sevÀrdheterna Eibenkogls skidlift och Amonhaus museum finns i nÀrheten.

Landgasthof Erber
MankerstraĂe 10 Zelking-Matzleinsdorf
7,5 km frÄn centrum
Priset Àr 1 962 kr per natt
1Â 962Â kr
20 apr. â 21 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Zelking-Matzleinsdorf. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populÀra sevÀrdheterna Schloss Schallaburg och Schallaburg finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt

Hotel Exel GmbH
Alte Zeile 14 Amstetten Niederösterreich
23,59 km frÄn centrum
Priset Àr 884 kr per natt
884Â kr
26 apr. â 27 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Amstetten. HÀr har du tillgÄng till gratis wi-fi, frukost och parkering. Den populÀra sevÀrdheten Swarco Amstetten-Ferschnitz Golfklubb finns i nÀrheten.
HusdjursvÀnligt
Gratis wi-fi

Pension Babenberger
Linzer StraĂe 18, Melk Melk Niederoesterreich
12,28 km frÄn centrum
Priset Àr 722 kr per natt
722Â kr
19 apr. â 20 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Melk. HÀr har du tillgÄng till gratis wi-fi, frukost och parkering. De populÀra sevÀrdheterna Melk-klostret och Schloss Schallaburg finns i nÀrheten.

Gafringwirt
Mittergafring 4 Euratsfeld Niederösterreich
21,77 km frÄn centrum
Priset Àr 1 539 kr per natt
1Â 539Â kr
12 maj â 13 maj
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell med golfbana ligger i Euratsfeld. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Den populÀra sevÀrdheten Swarco Amstetten-Ferschnitz Golfklubb finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt

Gasthof Alpenblick
Kollmitzberg 3 Ardagger Markt
22,41 km frÄn centrum
Priset Àr 1 539 kr per natt
1Â 539Â kr
19 apr. â 20 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Ardagger Markt. HÀr har du tillgÄng till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populÀra sevÀrdheterna Schloss Greinburg och Historisches Stadttheater Grein finns i nÀrheten.

twenty five - work & life
BahnhofstraĂe 25 Amstetten Niederösterreich
23,2 km frÄn centrum
Priset Àr 1 457 kr per natt
1Â 457Â kr
13 maj â 14 maj
inklusive skatter och avgifter
Denna lÀgenhet ligger i Amstetten. HÀr har du tillgÄng till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och en trÀdgÄrd. Den populÀra sevÀrdheten Swarco Amstetten-Ferschnitz Golfklubb finns i nÀrheten.
TvÀttmaskin
Parkering ingÄr

Pension Paradiesgartl
HaabergstraĂe 10 Amstetten Lower Austria
25,03 km frÄn centrum
Priset Àr 1 296 kr per natt
1Â 296Â kr
14 maj â 15 maj
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Amstetten. HÀr har du tillgÄng till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost.

Brauneggerhof Gasthof Mayer
Braunegg 24 Raxendorf Niederösterreich
16,72 km frÄn centrum
Priset Àr 1 134 kr per natt
1Â 134Â kr
20 apr. â 21 apr.
inklusive skatter och avgifter
Detta pensionat ligger i Raxendorf. HÀr har du tillgÄng till gratis frukost, avgiftsfri parkering och satellit-tv. De populÀra sevÀrdheterna Whisky-Erlebniswelt och Pöggstall slott finns i nÀrheten.
Frukost ingÄr
HusdjursvÀnligt
LÀgsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat pÄ 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgÀnglighet kan komma att Àndras. Ytterligare villkor kan gÀlla.
Utforska Krummnussbaum
I Krummnussbaum finns det mycket att se och göra. PopulÀra sevÀrdheter i Krummnussbaum med omnejd:
- Maria Taferl Wallfahrtskirche
- Schloss Artstetten
- Melk-klostret
- Schloss Schallaburg
- Purgstalls slottspark
- Steinakirchens kommun
- Swarco Amstetten-Ferschnitz Golfklubb
NÀr passar det bÀst att utforska Krummnussbaum?
Om du funderar pÄ nÀr det Àr bÀst att resa till Krummnussbaum, kan denna info om vÀdret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste mÄnaderna i Krummnussbaum brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste mÄnaderna Àr augusti och juli, medan de torraste Àr januari och februari.
HÀr kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvÀnta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger pÄ 12°C under dagen och -3°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden Àr 4 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna pÄ 24°C under dagen och 3°C pÄ natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger pÄ 6 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september Àr 26°C under dagen och 9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Àr 8 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna pÄ 18°C under dagen och -1°C pÄ natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Àr 6 millimeter.
- Den genomsnittliga nederb örden under Äret i Krummnussbaum ligger pÄ 24 millimeter.
Senaste Krummnussbaum hotellrecensioner frÄn resenÀrer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Hotel Stadt Melk
3/5 Okej
"IngÄngen till hotellet var pÄ en trÄkig baksida, men praktiskt dÄ hotellets egen parkering lÄg precis dÀr.
Hotellet har ingen hiss! Men vi fick hjÀlp med vÄra tunga vÀskor till andra vÄningen.
Rummet var verkligen inte lyxigt, men hade det vi behövde trots att det var ganska litet.
Frukosten var bra, vÀldigt basic, men innehöll det man kan stÀlla krav pÄ. Ingick i hotellrummet trots att det stÄr pÄ beskrivningen att man kan köpa till detta.
LÀget var perfekt, alldeles nedanför det stora klostret, och pÄ andra sidan av byggnaden lÄg det vackra lilla torget med inte mindre Àn tre trevliga restauranger.
Full poÀng i vÀnlighet nÀr vi skulle Äka: jag hade glömt ett klÀdesplagg pÄ rummet, och nÀr vi efter besöket pÄ klostret kom tillbaka för att ta vÄr bil pÄ hotellets parkering satt det en liten lapp pÄ bilen att jag hade glömt kvar nÄgot pÄ rummet. Innan vi hann gÄ in pÄ hotellet igen kom en av personalen utspringande med ett stort leende med mitt plagg!
Slutsats av detta hotell: perfekt lĂ€ge, vĂ€nlighet, men lĂ„ngt ifrĂ„n âhotellyxâ- och dĂ€rmed billigt. "
En verifierad resenÀr bodde pÄ Hotel Stadt Melk
Publicerades för 7 mÄnader sen
