Billiga hotell i Great Blasket - 270 att välja från
Hotell från 1 387 kr
Kolla hotellpriser i Great Blasket
Great Blasket hotell

Base Accommodation Dingle

Dingle Skellig Hotel & Peninsula Spa

Dingle Harbour Lodge

Dingle Benners Hotel

Barr na Sraide Inn

Ceann Sibeal Hotel

Quayside B&B

The Waterfront

The Royal Valentia Hotel

Hillgrove Guesthouse

Seaview Heights

Emlagh House

Seagull Cottage B&B

O'Connors Guesthouse

Milltown House
Utforska Great Blasket
I Great Blasket finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Great Blasket med omnejd:
- Blasket Islands
- Dunmore Head
- Slea Head
- Blasket Centre
- Fahan BeeHive Huts
- Irish Famine Cottages
- Dunbeg Fort
När du förebereder din resa till Great Blasket kan du använda MrJet för att hitta ett bra flyg till flygplatsen i Cahirciveen (CHE-Reeroe). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Great Blasket?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Great Blasket, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Great Blasket brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är december och januari, medan de torraste är april och juli.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 12°C under dagen och 3°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 236 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 19°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 177 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 19°C under dagen och 9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 218 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 16°C under dagen och 3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 287 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Great Blasket är 918 millimeter.
Områden av
Res till Great Blasket
Top Trending
- Flyg till Lahinch
- Flyg till Letterkenny
- Flyg till Galway
- Flyg till Thomastown
- Flyg till Dingle
- Flyg till Cahir
- Flyg till Malin
- Flyg till Rosslare Harbour
- Flyg till Bergamo
- Flyg till Liscannor
- Flyg till Kilkenny
- Flyg till Slane
- Flyg till Shannon
- Flyg till Achill Island
- Flyg till Limerick
- Flyg till Tipperary
- Flyg till Athlone