Billiga hotell i Gjesvær - 6 att välja från
Hotell från 1 054 kr
Kolla hotellpriser i Gjesvær
Gjesvær hotell

The View Hotel
12 Utsikten Nordkapp Finnmark
24,44 km från centrum
Priset är 2 227 kr per natt
2 227 kr
30 juni – 1 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Nordkapp. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Våra gäster brukar tala väl om den hjälpsamma personalen i sina recensioner. De populära sevärdheterna Honningsvågs hamn och Nordkapsmuseet finns i närheten.
Jacuzzi
Frukost ingår

Scandic Bryggen
Vågen 1 Nordkapp
25,34 km från centrum
Priset är 1 885 kr per natt
1 885 kr
30 juli – 31 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affärsresenären ligger i Nordkapp. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och en marina. De populära sevärdheterna Honningsvågs hamn och Nordkapsmuseet finns i närheten.
Husdjursvänligt
Parkering ingår

Scandic Nordkapp
Skipsfjorden Nordkapp
20,11 km från centrum
Priset är 1 163 kr per natt
1 163 kr
18 juli – 19 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Nordkapp. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, frukost och ett fitnesscenter. Våra gäster brukar tala väl om boendets utmärkta skick i sina recensioner. De populära sevärdheterna Honningsvågs hamn och Galleri Öster om solen finns i närheten.

Arctic Boutique Hotel by STAY 9750
12 A Storgata Honningsvåg Finnmark
25,27 km från centrum
Priset är 1 054 kr per natt
1 054 kr
2 juli – 3 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Nordkapp. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och daglig städning. De populära sevärdheterna Honningsvågs hamn och Nordkapsmuseet finns i närheten.
Frukost ingår
Husdjursvänligt

Scandic Honningsvåg
Nordkappgaten 4 Nordkapp
24,99 km från centrum
Priset är 1 939 kr per natt
1 939 kr
18 juli – 19 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Nordkapp. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populära sevärdheterna Honningsvågs hamn och Nordkapsmuseet finns i närheten.
Husdjursvänligt
Parkering ingår
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Utforska Gjesvær
I Gjesvær finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Gjesvær med omnejd:
- Knivskjelludden
- North Cape
När du förebereder din resa till Gjesvær kan du använda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Honningsvag (HVG-Valan). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Gjesvær?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka Gjesvær, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Gjesvær brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är december och oktober, medan de torraste är juni och maj.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 1°C under dagen och -5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 220 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 10°C under dagen och -3°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 107 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 12°C under dagen och 4°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 115 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 6°C under dagen och -4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 235 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Gjesvær är 677 millimeter.
Senaste Gjesvær hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Scandic Nordkapp
4/5 Bra
Bra läge
"Bra läge om man vill ha nära till Nordkap-klippan. Buffén som erbjöds är inte värd sitt pris när man inte är "stor i maten"."
En verifierad resenär bodde på Scandic Nordkapp
Publicerades för 1 år sen
Res till Gjesvær
Fler reseidéer
- Flyg till Havöysund
- Flyg till Honningsvåg
- Flyg till Nordkapp
- Flyg till Skarsvåg
- Flyg från Göteborg till Honningsvåg
- Flyg från Göteborg till Nordkapp
- Flyg från Bryssel till Honningsvåg
- Flyg från Köpenhamn till Honningsvåg
- Flyg från Köpenhamn till Nordkapp
- Flyg från Helsingfors till Nordkapp
- Flyg från Oslo till Honningsvåg
- Flyg från Oslo till Nordkapp
- Flyg från Stockholm till Nordkapp
- Flyg från Rovaniemi till Nordkapp
- Flyg från Alta till Honningsvåg
- Flyg från Zürich till Honningsvåg
- Flyg från Castres till Honningsvåg
- Flyg från Oslo (OSL) till Honningsvag (HVG)
- Flyg från Valan

