Billiga hotell i De Winton - 1883 att vÀlja frÄn

Hotell frÄn 589 kr

Kolla hotellpriser i De Winton

De Winton hotell

Hittar du inte det du letar efter?
Se alla tillgÀngliga boenden i De Winton
Visa alla boenden
LÀgsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat pÄ 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgÀnglighet kan komma att Àndras. Ytterligare villkor kan gÀlla.

Hitta hotell i De Winton


Det Àr defintivt vÀrt att besöka De Winton, men om du inte hittar nÄgot boende och behöver andra alternativ, kan denna nÀrbelÀgna stad vara en bra idé.

  • 6 hotell i Okotoks

Topphotell och andra boendealternativ i De Winton


Du kan enkelt hitta nÄgonstans att bo i De Winton med MrJet, det Àr bara att söka efter hotell som har höghastighetsinternet, gratis flygtransfer eller pool till exempel. AnvÀnd gÀrna filtren för att begrÀnsa hotellsökningen sÄ att du kan fÄ bekvÀmligheter som Àr viktiga för dig, sÄsom luftkonditionering eller pentry pÄ rummet.


GĂ€sterna gillar detta hotell i De Winton och deras gratis frukost:

  • The Stone Gate Inn Bed & Breakfast

ResenÀrer som bor pÄ detta hotell i De Winton brukar gilla gymmet:

  • The Stone Gate Inn Bed & Breakfast

Utforska De Winton


I De Winton finns det mycket att se och göra. PopulÀra sevÀrdheter i De Winton med omnejd:

  • Oasis Greens Golf Centre
  • Heritage Pointe Golf Course
  • Calgary Tower
  • Heritage Park Historical Village
  • Scotiabank Saddledome
  • McKenzie Meadows Golf Club
  • Spruce Meadows

NÀr du planerar din resa till De Winton kan du anvÀnda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Calgary, AB (YYC-Calgary Intl.). Du kan stÀlla in antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.


NÀr passar det bÀst att utforska De Winton?


Om du undrar nÀr det Àr bÀst att Äka till De Winton, kan denna info om vÀdret vara till hjÀlp under reseplaneringen. De varmaste mÄnaderna i De Winton brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och december. De regnigaste mÄnaderna Àr juli och juni, medan de torraste Àr februari och november.


HÀr kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvÀnta dig:

  • Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger pĂ„ 8°C under dagen och -15°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden Ă€r 2 millimeter under denna period.
  • Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna pĂ„ 22°C under dagen och -5°C pĂ„ natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger pĂ„ 5 millimeter.
  • Medeltemperaturerna under juli till september Ă€r 23°C under dagen och 1°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Ă€r 7 millimeter.
  • Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna pĂ„ 15°C under dagen och -14°C pĂ„ natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Ă€r 2 millimeter.
  • Snittet för den Ă„rliga nederbörden i De Winton ligger pĂ„ 16 millimeter.

Senaste De Winton hotellrecensioner frÄn resenÀrer som du
Recensioner som verifierats av MrJet