Billiga hotell i Al Ashkharah - 4 att välja från
Hotell från 806 kr
Kolla hotellpriser i Al Ashkharah
Al Ashkharah hotell

Atana Stay Al Ashkarah
Jalan Bani Bu Ali, Al Ashkharah, Ash Sharqiyah North
7,94 km från centrum
Priset är 806 kr per natt
806 kr
1 sep. – 2 sep.
inklusive skatter och avgifter
Boka detta hotell med 3 stjärnor i Al Ashkharah. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, rumsservice dygnet runt och en reception (öppen dygnet runt).
Pool
Parkering ingår
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
När passar det bäst att utforska Al Ashkharah?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att resa till Al Ashkharah, kan denna info om vädret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Al Ashkharah brukar vara juni och maj, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är februari och december, medan de torraste är juli och juni.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 32°C under dagen och 17°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 60 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 41°C under dagen och 23°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 15 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 39°C under dagen och 26°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 0 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 36°C under dagen och 18°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 16 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Al Ashkharah ligger på 91 millimeter.
Senaste Al Ashkharah hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Al Asala Resort
2/5 Dåligt
Ödsligt hotell
"Ett hotell som låg avsides, långt ifrån stad och service som affärer o restauranger.
Det var väldigt få gäster när vi var där och kändes ödsligt"
En verifierad resenär bodde på Al Asala Resort
Publicerades för 10 månader sen
Områden av
Top Trending
Hotell
Flyg
- Flyg från Stockholm till Constantine
- Flyg från Ängelholm till Århus
- Flyg till L'Aquila
- Flyg till Tibet
- Flyg från Sundsvall till Köpenhamn
- Flyg från Malmö till Manila
- Flyg från Göteborg till Kirikkale
- Flyg från Malmö till Zürich
- Flyg till Val-d'Isere
- Flyg till Ibra
- Flyg till Hälleforsnäs
- Flyg till Calvia
- Flyg från Köpenhamn till Skopje