Hotel Regency Square

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Regency Square

Bröllopsområde utomhus
Superior-rum | Vardagsrum | 32-tums LED-tv med kabelkanaler och tv
Superior-rum | 1 sovrum och sängtillbehör av högsta kvalitet
Boendets fasad
Reception

Recensioner

3,6 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Tvättservice
  • Städning
  • Reception dygnet runt
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Gratis wi-fi
237 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Utforska området

Se på karta
Village Patour, Bandhavgarh (Tala), Di, Gwalior, MADHYA PRADESH, 474002
  • Place, Jai Vilas Palace
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Gwalior Fort
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Gurudwara Data Bandi Chhod
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Gwalior (GWL)
    ‪12 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Regency Square

Hotell i Gwalior med dygnet runt-öppen reception och restaurang
Rökfria Hotel Regency Square är ett hotell med en restaurang, business-service och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som dygnet runt-öppen reception, gratis dagstidningar och en trädgård.
Hotel Regency Square erbjuder 8 rum med laptopanpassade värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. 32-tums LED-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch med duschhuvud med massagefunktion och tofflor. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Hotel Regency Square ligger mindre än två kilometer från Samadhi of Rani Lakshmi Bai och Captain Roop Singh-stadion. Detta hotell med 3 stjärnor har 8 rum och ståtar med en restaurang samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Hotellet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Din 32-tumss LED-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns duschhuvud med massagefunktion och tofflor. Takfläktar och laptopanpassade värdeförvaringsskåp erbjuds som standard.
På boendet
Hotel Regency Square erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mötesrum och business-service. Här ingår avgiftsfri parkering. Receptionen är öppen dygnet runt, så personalen står alltid till tjänst. Här har gäster dessutom tillgång till gratis dagstidningar, tvättmöjligheter och en vattenautomat.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Business-service
Det finns restaurang på plats. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Bekvämligheter för affärsresenärer som business-service och mötesrum erbjuds. Hotel Regency Square lockar med trädgård, gratis dagstidningar i lobbyn och tvättmöjligheter. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Gwalior har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotel Regency Square har en restaurang.

Regler

Incheckning

Checka in från: 11.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 15 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Hotel Regency Square Hotel
Hotel Regency Square GWALIOR
Hotel Regency Square Hotel GWALIOR