Casa Hostal las Palmeras

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Casa Hostal las Palmeras

Gratis wi-fi
Interiör
Exteriör
Eget kök
Exteriör

Recensioner

4,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
Guatapé-San Rafael, Carrera 26 NO 31 - 46, Guatapé, Antioquia, 053840
  • Place, Plazoleta de los zocalos
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Calle del Recuerdo
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Peñol-Guatapé-reservoaren
    ‪5 min till fots‬
  • Airport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
    ‪102 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic dubbelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Basic dubbelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 1 enkelsäng

Familjerum för fyra

  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 2 våningssängar (enkla)

Economy-rum

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Basic trippelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 våningssäng (enkel) ELLER 1 enkelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Casa Hostal las Palmeras

Casa Hostal las Palmeras är ett hotell med dygnet runt-öppen reception och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig på begäran.
Casa Hostal las Palmeras har 16 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Städning sker på begäran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Casa Hostal las Palmeras ligger mindre än fem minuters promenad från Calle del Recuerdo och Guatapé dammpromenad. Detta hotell med 16 rum erbjuder gäster bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Städning på begäran
På boendet
Gäster på Casa Hostal las Palmeras har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Väl upplyst gång till ingången

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.30

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.

Boendet kallas även

Casa Hostal las Palmeras Hotel
Casa Hostal las Palmeras Guatapé
Casa Hostal las Palmeras Hotel Guatapé