hotel la hermosa

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för hotel la hermosa

Reception
Property video
Exteriör
Tv
Exteriör

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Städning
245 kr
7 mars – 8 mars

Utforska området

Se på karta
7 # 8-40, Guadalajara de Buga, Valle del Cauca, 763042
  • Place, Bugas kulturhus
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Basílica del Señor de los Milagros-kyrkan
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Parque Ricaurte-parken
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Cali (CLO-Alfonso Bonilla Aragon Intl.)
    ‪56 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior-rum

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 1 enkelsäng

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Lyxsvit

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Deluxe dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

hotel la hermosa

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och gemensamt vardagsrum. Parkering ingår. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en varuautomat.
Hotel la hermosa erbjuder 9 rum med luftkonditionering. Sängarna har memory foam-madrasser. Detta hotell i Guadalajara de Buga erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter). Städning sker dagligen.
Hotel la hermosa ligger en kort promenad från Bugas kulturhus och en kvarts gångväg från Basílica del Señor de los Milagros-kyrkan. Detta hotell med 9 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och tvättmöjligheter.
Rum
Gäster har tillgång till gratis wi-fi och en tv. Du får en god natts sömn i en bekväm säng med memory foam-madrass.
På boendet
Gäster på hotel la hermosa har tillgång till tvättmöjligheter, varuautomat och gemensamt vardagsrum. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Du som bor på hotel la hermosa har tillgång till varuautomat, tvättmöjligheter och gemensamt vardagsrum. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Guadalajara de Buga tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Rullstolsanpassning
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)
  • Tillgänglighetsanpassat badkar
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Memory foam-madrass

Underhållning

  • Tv

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får instruktioner för nyckelupphämtning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Gästerna får instruktioner för nyckelupphämtning.
Boendets registreringsnummer 32088
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.