LĂ€genhetshotell
Privilodges Le HĂŒb Grenoble
Fotogalleri för Privilodges Le HĂŒb Grenoble





Recensioner
7,8 av 10,
Bra
PopulÀra bekvÀmligheter
667Â kr
inklusive skatter och avgifter
27 dec. â 28 dec.
Utforska omrÄdet

25 avenue du Doyen Louis Weil, Grenoble, 38000
- Place, WTC GrenobleâȘ2 min till fotsâŹ
- Place, Jardin de VilleâȘ14 min till fotsâŹ
- Place, Grenoble-Bastille linbanaâȘ15 min till fotsâŹ
- Airport, Grenoble (GNB-Grenoble - Isere)âȘ38 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Studio - 1 dubbelsĂ€ng

Studio - 1 dubbelsÀng
8,0 av 10
Mycket bra
(1Â recension)
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 1 sovrum (Double)

LĂ€genhet - 1 sovrum (Double)
7,0 av 10
Bra
(2Â recensioner)
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 2 sovrum

LĂ€genhet - 2 sovrum
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 3 sovrum

LĂ€genhet - 3 sovrum
Liknande boenden

Residhotel Grenette
Residhotel Grenette
- Kök
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgÀnglig
4.1 av 5, VĂ€ldigt bra, 1Â 108Â recensioner
Priset Àr 616 kr
inklusive skatter och avgifter
20 dec. â 21 dec.
Om boendet
Privilodges Le HĂŒb Grenoble
LÀgenhetshotell dÀr djur Àr vÀlkomna som erbjuder dygnet runt-öppet fitnesscenter i anslutning till kongresscentret i Grenoble
Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster ett fitnesscenter (öppet dygnet runt), kaffe i allmÀnt utrymme och ett mötesrum. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som parkering, tvÀttmöjligheter och gratis mathandlingsservice. Varje lÀgenhet har kylskÄp, mikrovÄgsugn, gratis wi-fi plus platt-tv med digitalkanaler. Dessutom finns spishÀll, sÀngtillbehör av högsta kvalitet och espressobryggare. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Privilodges Le HĂŒb Grenoble erbjuder 119 luftkonditionerade rum med espressobryggare och kaffe- och tebryggare. SĂ€ngarna har sĂ€ngtillbehör av högsta kvalitet. KylskĂ„p och mikrovĂ„gsugn finns pĂ„ rummet.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. 32-tums platt-tv med digitalkanaler. StrykjÀrn/strykbrÀda, byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker pÄ begÀran.
Detta lÀgenhetshotell har bland annat fitnesscenter (öppet dygnet runt).
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Privilodges Le HĂŒb Grenoble ligger i Secteur 1, nĂ€ra WTC Grenoble och mindre Ă€n tio minuters promenad frĂ„n Minatec. Detta lĂ€genhetshotell med 3 stjĂ€rnor har 119 rum, vilka stĂ„tar med bekvĂ€mligheter som kylskĂ„p, mikrovĂ„gsugn och espressobryggare. LĂ€genhetshotellet ligger centralt i Grenoble, i anslutning till kongresscentret och en kort promenad frĂ„n Jardin des Dauphins och Magasin Centre National dâArt Contemporain.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukostbuffé pÄ vardagar mellan 07.00 och 09.00 och pÄ helger mellan 08.00 och 10.00.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering och erbjuder bekvÀmligheter som mikrovÄgsugn, kylskÄp och spishÀll. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med digitalkanaler. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som espressobryggare och garderob. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
Privilodges Le HĂŒb Grenoble renoverades 2019 och har ett dygnet runt-öppet fitnesscenter, gratis wi-fi i allmĂ€nna utrymmen samt kaffe i allmĂ€nt utrymme. Parkering Ă€r tillgĂ€nglig för EUR 12 per natt. FlersprĂ„kig personal kan hjĂ€lpa dig med bagageförvaring och bokning av guidade turer och biljetter. HĂ€r har gĂ€ster dessutom tillgĂ„ng till ett mötesrum, gratis mathandlingsservice och en spelhall.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Dygnet runt-öppet fitnesscenter
- TvÀttmöjligheter
Som gĂ€st pĂ„ Privilodges Le HĂŒb Grenoble har du tillgĂ„ng till fitnesscenter (öppet dygnet runt), en terrass och spelhall/-rum. Gratis wi-fi finns i allmĂ€nna utrymmen. FlersprĂ„kig personal, hjĂ€lp med bokning av biljetter och guidade turer och trĂ€dgĂ„rd finns pĂ„ Privilodges Le HĂŒb Grenoble. Ett begrĂ€nsat antal parkeringsplatser finns tillgĂ€ngliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.Privilodges Le HĂŒb Grenoble helrenoverades november 2019.
Detta lÀgenhetshotell i Grenoble har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
För en kostnad kan gÀster njuta av en frukostbuffé pÄ vardagar mellan 07.00 och 09.00 och pÄ helger mellan 08.00 och 10.00.








