Hel lÀgenhet

Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S

Fotogalleri för Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S

1 sovrum och gratis wi-fi
LĂ€genhet | 1 sovrum och gratis wi-fi
LĂ€genhet | Badrum

Hel lÀgenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 2

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Parkstraße 14-16, Goslar, Lower Saxony, 38644
  • Place, Bocksbergbob
    â€Ș8 min med bil‬
  • Place, Rathaus Goslar
    â€Ș11 min med bil‬
  • Place, Nationalpark Harz
    â€Ș22 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S

LÀgenhet med kök och balkong i Goslar
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning med en utomhuspool. LÀgenheten har gratis wi-fi, balkong, och köket har spishÀll. Dessutom finns det tv.
Rummen har balkonger. Denna lÀgenhet i Goslar erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Rummen har kök med spishÀll.
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lÀgenhet ligger mindre Àn tre kilometer frÄn Bocksbergbob och mindre Àn fem kilometer frÄn Bocksbergseilbahn. Varje lÀgenhet har kök, balkong och tv.
Rum
LÀgenheten har kök och balkong, och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr erbjuds gÀster bÄde tv och gratis wi-fi.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har bland annat tillgÄng till en utomhuspool.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet
  • Utomhuspool
PÄ denna lÀgenhet har gÀster tillgÄng till utomhuspool. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna lÀgenhet i Goslar tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Bastu
  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Kök

  • SpishĂ€ll

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum

UnderhÄllning

  • Tv

Utomhus

  • Balkong

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Rökfritt boende

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Incheckningsinstruktioner

Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts
  • Assistanshundar Ă€r avgiftsbefriade.

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas pĂ„ boendet. Skatten Ă€r sĂ€songsbunden och gĂ€ller inte alltid Ă„ret om. Undantag frĂ„n skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjĂ€lp av uppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: FrĂ„n 1 januari till 31 oktober, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 18 Ă„r.
  • Stadsskatt: FrĂ„n 1 november till 30 november, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 18 Ă„r.
  • Stadsskatt: FrĂ„n 1 december till 31 december, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 18 Ă„r.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S Goslar
Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S Apartment
Haus Vier Jahreszeiten am See - HS 220 S Apartment Goslar