Hel lägenhet

Haus der Elemente

Fotogalleri för Haus der Elemente

Lägenhet Panoramic | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och unika möbler
Lägenhet Basic | Eget kök | Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Lägenhet Basic | Badrum | Dusch, hårtork och handdukar
Lägenhet Panoramic | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och unika möbler
Lägenhet Basic | Allergitestade sängkläder, individuell inredning och unika möbler

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Schieferweg 30, Goslar, NDS, 38640
  • Place, Monks hus för modern konst
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Goslars julmarknad
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Rathaus Goslar
    ‪4 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Basic

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjelägenhet

  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (queensize)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Panoramic

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (queensize)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela semesterlägenheten för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Haus der Elemente

Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds avgiftsfri parkering. Varje lägenhet har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan se på LED-tv med kabelkanaler och utnyttja andra bekvämligheter som gratis wi-fi och diskmaskin.
Haus der Elemente erbjuder 3 rum med hårtork och strykjärn/strykbräda. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar skrivbord. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. 100-centimeters LED-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen bärbara fläktar och mörkläggningsgardiner.

Haus der Elemente ligger mindre än två kilometer från Monks hus för modern konst och Mönchehaus Museum. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 3 rum, vilka ståtar med kök, stor kyl/frys och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har individuell inredning och kök med kylskåp, ugn, mikrovågsugn och spishäll. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 100-centimeterss LED-tv med kabelkanaler. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som bärbar fläkt, strykbräda och skrivbord.
På boendet
Här har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna lägenhet i Goslar har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Städredskap
  • Ugn

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • 100-centimeters LED-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Uteplats/terrass

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Fristående fläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • 3 trappsteg för att nå ingången
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Elektriska adapters
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • Nära en tågstation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 3 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox inom 72 timmar före ankomst – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 januari till 31 oktober, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 30 november, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
  • Stadsskatt: Från 1 december till 31 december, EUR 3.30 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox 72 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Haus der Elemente Condo
Haus der Elemente Goslar
Haus der Elemente Condo Goslar