Hotel Aux Rochers de l'Ocean

Fotogalleri för Hotel Aux Rochers de l'Ocean

Strand
Kontinental frukost varje dag (EUR 10 per person)
Boendets fasad
Dubbelrum - tillgÀnglighetsanpassat | 2 sovrum, sÀngtillbehör av högsta kvalitet och individuell inredning
Terrass/Patio

Recensioner

9,4 av 10,
EnastÄende

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • HusdjursvĂ€nligt
  • StĂ€dning
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
766 kr
inklusive skatter och avgifter
29 sep. – 30 sep.

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
26 rue du Rocher, Givrand, 85800
  • Place, Église de Saint-Gilles
    â€Ș7 min med bil‬
  • Place, Le Carrousel Saint Gilles Croix de Vie
    â€Ș7 min med bil‬
  • Place, Casino Royal Concorde
    â€Ș7 min med bil‬

Rumsalternativ

TvÄbÀddsrum

10,0 av 10
EnastÄende
(2 recensioner)
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

FyrbÀddsrum

9,4 av 10
EnastÄende
(3 recensioner)
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 2 vĂ„ningssĂ€ngar (enkla)

Dubbelrum - tillgÀnglighetsanpassat

  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Dubbelrum

10,0 av 10
EnastÄende
(1 recension)
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

FamiljelÀgenhet

10,0 av 10
EnastÄende
(1 recension)
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 1 queensize-sĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Aux Rochers de l'Ocean

Hotell i Givrand med avgiftsfri parkering
Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en inomhuspool, gratis cyklar och ett bibliotek. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. HÀr har gÀster Àven tillgÄng till en trÀdgÄrd, flersprÄkig personal och en bankettsal. Handdukarna byts pÄ begÀran
Hotel Aux Rochers de l'Ocean erbjuder 8 rum med privata pooler och gratis flaskvatten. Rummen Àr individuellt möblerade och inredda. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Badrummen har dusch med regndusch, badrockar och gratis toalettartiklar. StrykjÀrn/strykbrÀda, byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat en inomhuspool och gratis cyklar.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.

Hotel Aux Rochers de l'Ocean ligger mindre Àn tre kilometer frÄn Grand Plage och Biscayabukten. Detta hotell med 8 rum har privata pooler pÄ rummet samt en inomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost serveras dagligen frÄn 07.30 till 10.00 mot en avgift.
Rum
GÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regnduschar, gratis toalettartiklar och badrockar. BekvÀmligheter som privata pooler och garderob erbjuds dessutom. Handdukarna byts pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Hotel Aux Rochers de l'Ocean har tillgÄng till bland annat en inomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis cyklar. Avgiftsfri parkering Àr tillgÀnglig. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig med bagageförvaring samt rekommendera sevÀrdheter och restauranger i omrÄdet. LOCALIZEHÀr har gÀster dessutom tillgÄng till ett bibliotek, en terrass och bankettsal.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Inomhuspool
  • Gratis cyklar
Hotel Aux Rochers de l'Ocean erbjuder gÀster tillgÄng till en inomhuspool och gratis cyklar. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Bibliotek, en terrass och varuautomat finns tillgÀngliga pÄ Hotel Aux Rochers de l'Ocean. Det Àr gratis att parkera.

Detta hotell i Givrand tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta kontinental frukost och 07.30 till 10.00.

Regler

Incheckning

Incheckning: 16.00–21.00 och 15.00–21.00
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
En avgift tas ut för sen utcheckning

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.30–21.00.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur: EUR 6 per husdjur, per natt
  • Endast hundar tillĂ„ts
  • Upp till 1 per rum (maxvikt: 20 kg per husdjur)
  • Mat- och vattenskĂ„lar erbjuds
  • Endast vissa rum
  • Du kan be om ett rum dĂ€r husdjur tillĂ„ts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen
  • Assistanshundar Ă€r avgiftsbefriade.

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En stats-/lokalskatt pĂ„ 3.30 procent tas ut

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 10 för vuxna och EUR 6 för barn
  • Avgift för husdjur: EUR 6 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning Ă€r möjlig mot en avgift (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.30 till 21.00.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 22.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 1000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • I mĂ„n av tillgĂ„ng kan anslutande rum efterfrĂ„gas genom att kontakta boendet med hjĂ€lp av numret pĂ„ din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • Husdjur tillĂ„ts endast i vissa rum. Dessa kan ordnas genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekrĂ€ftelsen (relaterade kostnader gĂ„r att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas Àven

HĂŽtel Gites Rocher Givrand
HĂŽtel Gites Rocher
Gites Rocher Givrand
Gites Rocher
HĂŽtel les Gites du Rocher
Aux Rochers De L'ocean Givrand
Hotel Aux Rochers de l'Ocean Hotel
Hotel Aux Rochers de l'Ocean Givrand
Hotel Aux Rochers de l'Ocean Hotel Givrand