Hel semesterbostad

Casale Dell Oasi 12 in Gallese

Fotogalleri för Casale Dell Oasi 12 in Gallese

Villa | Terrass/Patio
Villa | 6 sovrum
Villa | 6 sovrum
Villa | 6 sovrum
Villa | 6 sovrum

Hel bostad

6 sovrum6 badrumSovplats för 12

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
  • Grill
  • Eldstad

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Gallese, VT
  • Place, Roms Olympiastadion
  • Place, Fondazione Policlinico Universitario Agostino Gemelli
  • Place, Lake Bracciano

Rumsalternativ

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Casale Dell Oasi 12 in Gallese

Denna villa Àr en villa med en spelhall, en trÀdgÄrd och utomhusgrill. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Villan stÄtar med eldstad och erbjuder 5.5 badrum och tv.
Denna villa erbjuder 14 luftkonditionerade rum med eldstad. PĂ„ tv:n kan du se satellitkanaler. Badrummen har badkar eller dusch.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Denna villa ligger 9,1 km frÄn Castello Ruspoli och 9,1 km frÄn Tiberfloden. Varje villa med 3 stjÀrnor har eldstad och tv.
Rum
Villan har luftkonditionering, 5.5 badrum och gott om plats med 6 sovrum. GĂ€ster kan koppla av vid en tv med satellitkanaler. Villan har dessutom eldstad.
PĂ„ boendet
PÄ denna villa har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, en spelhall och en terrass. Denna villa med familjevÀnlig profil har dessutom utomhusgrillar och en trÀdgÄrd.
Som gÀst pÄ denna villa har du tillgÄng till en terrass, utomhusgrill och spelhall/-rum. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Pool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering pĂ„ gatan

FamiljevÀnligt

  • Lekplats

Sovrum

  • 6 sovrum

Badrum

  • 5,5 privata badrum
  • Badkar eller dusch

Utrymmen

  • Eldstad
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • Tv med kabelkanaler/satellitkanaler

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillĂ„tna)

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

Höjdpunkter i omrÄdet

  • PĂ„ landet

Att göra

  • Biljardbord
  • Spelhall/-rum

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 14 enheter
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 16.00. Checka in fram till: 19.00.
MinimiÄlder för incheckning - 25 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur Ă€r ej tillĂ„tna, men assistanshundar Ă€r vĂ€lkomna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Alla gĂ€ster, Ă€ven barn, mĂ„ste nĂ€rvara vid incheckning och uppvisa statligt utfĂ€rdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 5000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.

Boendet kallas Àven

Casale Dell Oasi 12 in Gallese Villa
Casale Dell Oasi 12 in Gallese Gallese
Casale Dell Oasi 12 in Gallese Villa Gallese