Hel semesterbostad

Funky House Sarajevo

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Funky House Sarajevo

Ett hus med en stor veranda, en satellitmottagare och en damm.
Ett litet, modernt hus med en inglasad veranda, omgivet av frodig grönska och träd.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en lampa och en skjutdörr i glas som leder ut till en balkong.
Hus - 1 sovrum - rökare - terrass | Badrum
Hus - 1 sovrum - rökare - terrass | Vardagsrum

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

1 sovrum1 badrumSovplats för 485 kvm

Populära bekvämligheter

  • Uteplats
  • Grill
  • Utsikt mot bergen

Utforska området

Se på karta
Ilovice, Federation of Bosnia and Herzegovina
  • Place, Sarajevos tunnelmuseum
    ‪31 min med bil‬
  • Place, Ilidžas termiska riviera
    ‪35 min med bil‬
  • Place, Baščaršija Džamija
    ‪43 min med bil‬
  • Airport, Sarajevo (SJJ-Sarajevo Intl.)
    ‪34 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Funky House Sarajevo

Funky House Sarajevo är en semesterbostad med utomhusgrill och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Samtliga semesterbostäder har separata sovrum.
Funky House Sarajevo har separata sovrum.
Funky House Sarajevo ligger 19,8 km från Sarajevos tunnelmuseum. Denna semesterbostad välkomnar gäster med bekvämligheter som en terrass.
Rum
Samtliga bostäder har sovrum.
På boendet
Gäster på Funky House Sarajevo har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och utomhusgrillar. Här erbjuds begränsad parkering.
På Funky House Sarajevo har gäster tillgång till en terrass och utomhusgrill. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Att göra

  • Fiske i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 17.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Funky House Sarajevo Ilovice
Funky House Sarajevo Private vacation home
Funky House Sarajevo Private vacation home Ilovice