Hotel Lava Inn
3.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Hotel Lava Inn





Recensioner
7,67,6 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Frukost tillgänglig
- Bar
- Tvättjänster
Utforska området

Gnaser Str. 1, Feldbach, Steiermark, 8330
- Kornberg slottPlace, Kornberg slott6 min med bil
- ZotterPlace, Zotter8 min med bil
- Vulcano skinkvärldPlace, Vulcano skinkvärld13 min med bil
- Graz (GRZ)Airport, Graz (GRZ)50 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för City-rum

City-rum
8,08,0 av 10
Mycket bra
1 recension
(1 recension)
- 20 kvadratmeter
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Om boendet
Hotel Lava Inn
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en bar/lounge, en snackbar/deli och ett kafé. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som kaffe/te i allmänt utrymme, kemtvätt och tvättmöjligheter.
Hotel Lava Inn erbjuder 21 rum med gratis flaskvatten och badrock. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Lava Inn ligger mindre än tio minuters bilfärd från populära attraktioner som Zotter och Vulcano skinkvärld. Detta hotell med 3 stjärnor har 21 rum och välkomnar gäster med en bar/lounge, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukostbuffé på vardagar mellan 06.30 och 13.00 och på helger mellan 07.00 och 13.00. Släck törsten med en drink i deras bar eller kafé.
Rum
Din platt-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar och badrockar. Telefon och skrivbord erbjuds som standard.
På boendet
På Hotel Lava Inn har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, kaffe i allmänt utrymme och en terrass. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med kemtvätt/tvättjänster samt bokning av guidade turer och biljetter. LOCALIZEHär har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter och varuautomat.
Det finns kafé på plats, men även snackbar/deli. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. En terrass, varuautomat och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgängliga på Hotel Lava Inn. Det är gratis att parkera.Du får tillgång till gym på ett partnerboende.
Detta hotell i Feldbach har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
För en kostnad kan gäster njuta av en frukostbuffé på vardagar mellan 06.30 och 13.00 och på helger mellan 07.00 och 13.00.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Frukostbuffé tillgänglig mot en avgift 06.30–13.00 på vardagar och 07.00–13.00 på helger, EUR 12,90 för vuxna och EUR 6,50 för barn
- En bar/lounge
- Ett kafé/fik
- Kaffe och te i gemensamma utrymmen
- Snackbar/deli
Familjevänligt
- Badbalja
- Extrasäng (tilläggsavgift)
- Ljudisolerade rum
- Snackbar/deli
- Spjälsäng på rummet
- Tvättmöjligheter
Bekvämligheter
- Reception öppen under begränsade tider
- Tvättmöjligheter
- Varuautomat
Gästtjänster
- Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
- Kemtvätt/tvättservice
- Städning varje dag
Utomhus
- Terrass
Tillgänglighetsanpassning
- Hiss
Mer
- Rökning ej tillåten
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Extrasäng (tilläggsavgift)
- Gratis spjälsäng
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- Badrockar
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Underhållning
- Platt-tv med kabelkanaler
Mat och dryck
- Gratis vatten på flaska
Mer
- Enskild inredning
- Enskild möblering
- Ljudisolerade rum
- Skrivbord
- Strykjärn/strykbräda på begäran
- Telefon
- Uppvärmning
Regler
Incheckning
Incheckning från 13.00
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Receptionen är öppen alla dagar 06.00–15.30.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Reception (begränsade öppettider)
Husdjur
- Husdjur: EUR 7 per husdjur, per natt
- Mat- och vattenskålar erbjuds
- Begränsningar gäller
- Hör av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns att hyra för EUR 25.0 per natt.
- Gratis spjälsängar!
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt i upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 12.9 för vuxna och EUR 6.50 för barn
- Avgift för husdjur: EUR 7 per husdjur per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 25.0 per natt
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar och extrasängar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor och förbandslåda.
Receptionen har öppet varje dag från 06.00 till 15.30.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen för att ordna för ditt husdjur (relaterade kostnader går att hitta i sektionen för avgifter).
Boendet kallas även
Hotel Lava Inn Hotel
Hotel Lava Inn Feldbach
Hotel Lava Inn Hotel Feldbach