Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé.
3.5-stjärnigt boende
Fotogalleri för Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé.





Recensioner
1010 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Kök
1 456 kr
1 456 kr
27 apr. – 28 apr.
Utforska området

Vereda la Helida, El Peñol, Antioquia, 053857
- Gamla Peñol ReplikaPlace, Gamla Peñol Replika17 min med bil
- Peñol-Guatapé-reservoarenPlace, Peñol-Guatapé-reservoaren20 min med bil
- La Piedra Del PeñolPlace, La Piedra Del Peñol31 min med bil
- José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, ColombiaAirport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Stuga Comfort - utsikt mot bergen

Stuga Comfort - utsikt mot bergen
- Utsikt mot bergen
- 6 sovplatser
- 1 dubbelsäng ELLER 2 bäddsoffor (dubbla)
Liknande boenden

MONTECIELO HOSTING GUATAPE
El Peñol
MONTECIELO HOSTING GUATAPE
El Peñol
- Kök
- Gratis wi-fi
- Tvättjänster
- Reception dygnet runt
4.3 av 5, Fantastiskt, 12 recensioner
4,3
Fantastiskt
12 recensioner
Priset är 686 kr
686 kr
20 apr. – 21 apr.

Porto Marina Hotel
El Peñol
Porto Marina Hotel
El Peñol
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- Husdjursvänligt
4.6 av 5, Underbart, 115 recensioner
4,6
Underbart
115 recensioner
Priset är 580 kr
580 kr
23 apr. – 24 apr.

Hotel Los Recuerdos
Guatapé
Hotel Los Recuerdos
Guatapé
- Pool
- Barnpool
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.1 av 5, Väldigt bra, 627 recensioner
4,1
Väldigt bra
627 recensioner
Priset är 786 kr
786 kr
20 apr. – 21 apr.

Ibuku Hotel
El Peñol
Ibuku Hotel
El Peñol
- Frukost ingår
- Spa
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
4.5 av 5, Underbart, 88 recensioner
4,5
Underbart
88 recensioner
Priset är 952 kr
952 kr
19 apr. – 20 apr.

The Brown, Guatape, Autograph Collection
Guatapé
The Brown, Guatape, Autograph Collection
Guatapé
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.6 av 5, Underbart, 464 recensioner
4,6
Underbart
464 recensioner
Priset är 2 456 kr
2 456 kr
26 apr. – 27 apr.

Soy Local Guatapé
El Peñol
Soy Local Guatapé
El Peñol
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.0 av 5, Väldigt bra, 53 recensioner
4,0
Väldigt bra
53 recensioner
Priset är 317 kr
317 kr
20 apr. – 21 apr.

Hotel Verony Guatape
Guatapé
Hotel Verony Guatape
Guatapé
- Pool
- Frukost ingår
- Barnpool
- Parkering ingår
4.1 av 5, Väldigt bra, 122 recensioner
4,1
Väldigt bra
122 recensioner
Priset är 423 kr
423 kr
19 apr. – 20 apr.

Glamping La Cepa GUATAPÉ
El Peñol
Glamping La Cepa GUATAPÉ
El Peñol
- Bubbelpool
- Frukost ingår
- Kök
- Husdjursvänligt
5.0 av 5, Enastående, 3 recensioner
5
Enastående
3 recensioner

BubbleSky Glamping Guatapé
Guatapé
BubbleSky Glamping Guatapé
Guatapé
- Frukost ingår
- Spa
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.5 av 5, Underbart, 92 recensioner
4,5
Underbart
92 recensioner

Boato Hotel
El Peñol
Boato Hotel
El Peñol
- Frukost ingår
- Spa
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
4.3 av 5, Fantastiskt, 44 recensioner
4,3
Fantastiskt
44 recensioner
Om boendet
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé.
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. är ett fritidshus med en trädgård och avgiftsfri parkering. Städning är tillgänglig på begäran.
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. erbjuder 5 rum med privata bubbelpooler och gratis toalettartiklar. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna sportstuga med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, grytor/köksredskap och diskmaskin.
Badrummen har badkar och dusch. Detta fritidshus i El Peñol erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Städning sker på begäran.
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. ligger mindre än en kvarts bilfärd från populära sevärdheter som Gamla Peñol Replika och Peñol-Guatapé-reservoaren. Detta fritidshus med 3,5 stjärnor har 5 rum och ståtar med privata bubbelpooler på rummet samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds bekvämligheter som privata bubbelpooler, kök och 2 badrum. Städning på begäran
På boendet
På Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. har gäster tillgång till en trädgård. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering.
På Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. finns trädgård. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Begränsad parkering på området
Familjevänligt
- Kylskåp på rummet
- Kök i rummet
Gästtjänster
- Städning på begäran
Utomhus
- I bergen
- Trädgård
Tillgänglighetsanpassning
- Ingen hiss
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
Badrum
- 2 privata badrum
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Schampo
- Separat badkar och dusch
- Toalettpapper
- Tvål
Mat och dryck
- Diskmaskin
- Grytor och köksredskap
- Kylskåp
- Kök
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 15 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Värd möter dig
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns inte tillgängliga.
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
Boendet kallas även
Glamping con Jacuzzi El peñol Guatapé.
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. Lodge
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. El Peñol
Glamping con Jacuzzi - El peñol Guatapé. Lodge El Peñol