Amwaj Hotel

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Amwaj Hotel

Utsikt frÄn boendet
Svit Basic | Vardagsrum | Platt-tv
Enkelrum | 1 sovrum, vÀrdeförvaringsskÄp pÄ rummet och skrivbord
Utsikt frÄn luften
TvÄbÀddsrum | Vardagsrum | Platt-tv

Recensioner

6,8 av 10,

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Bar
  • Pool
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Rumsservice
  • Reception dygnet runt
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Avenue des Nations Unies, El Jadida, Casablanca-Settat
  • CitĂ© Portugaise
    â€Ș3 min med bil‬
  • El Jadida Beach
    â€Ș3 min med bil‬
  • Havsporten
    â€Ș5 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • 13 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

TvÄbÀddsrum

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Enkelrum

  • 1 sovplats
  • 1 enkelsĂ€ng

Svit Basic

  • 26 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Amwaj Hotel

Hotell i El Jadida med dygnet runt-öppen reception och kafé
Rökfria Amwaj Hotel Àr ett hotell som har en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. HÀr erbjuds Àven gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis mottagning. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som ett kafé, kaffe i allmÀnt utrymme och business-service.
Amwaj Hotel erbjuder 40 luftkonditionerade rum med vÀrdeförvaringsskÄp och hÄrtork. Platt-tv med satellitkanaler. Badrummen har dusch.

Detta hotell i El Jadida erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. UppbÀddningsservice erbjuds varje kvÀll och stÀdning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
Amwaj Hotel ligger mindre Àn tre kilometer frÄn Stadsteatern i El Jadida och Cite Portugaise. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 40 rum och stÄtar med en restaurang, en utomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
Hotellet har bÄde restaurang och bar. BestÀll nÄt gott frÄn rumsservice för att stilla hungern utan att lÀmna rummet, ladda med energi pÄ deras kafé och mingla med andra gÀster pÄ en gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag. Frukostbuffé serveras dagligen frÄn 07.00 till 10.30 mot en avgift.
Rum
Din platt-tv har satellitkanaler, och du hÄller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Dessutom erbjuds bekvÀmligheter som hÄrtork, vÀrdeförvaringsskÄp och telefon.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Amwaj Hotel har tillgÄng till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och business-service. HÀr erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har flersprÄkig personal som kan hjÀlpa dig med förvaring av vÀrdesaker samt bagageförvaring. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till kaffe/te i allmÀnt utrymme, ett mötesrum och en terrass.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Utomhuspool
Det finns restaurang pÄ plats, men Àven kafé. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.

Business-service och mötesrum erbjuds. Utomhuspool, en terrass och flersprÄkig personal finns tillgÀngliga pÄ Amwaj Hotel. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Detta hotell i El Jadida har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta hotell.
RESTAURANT – restaurang som ligger pĂ„ stranden.
CAFE - restaurang pĂ„ platsen. Öppet alla dagar
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).

SprÄk

Arabiska, engelska och franska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Gratis parkering i nĂ€rheten
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Avgiftsfri parkering för husbil, buss och lastbil pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • FrukostbuffĂ© tillgĂ€nglig dagligen 07.00–10.30 mot en avgift: MAD 52 per person
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafĂ©/fik
  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Restauranger pÄ omrÄdet

  • CAFE
  • RESTAURANT

Att göra

  • Utomhuspool

FamiljevÀnligt

  • Utomhuspool

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • FlersprĂ„kig personal
  • StĂ€dning varje dag
  • UppbĂ€ddningsservice

Business-service

  • Business-service
  • Mötesrum

Utomhus

  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Extra lĂ„g diskbĂ€nk
  • Hiss
  • Stödhandtag nĂ€ra toalett

Mer

  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • MörklĂ€ggningsgardiner

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • BegrĂ€nsad rumsservice

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Telefon
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p
  • VĂ€rme

Regler

Incheckning

Incheckning frÄn 12.30
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.30
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen utcheckning: MAD 200

Incheckningsinstruktioner

GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphÀmtning

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Amwaj Hotel

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 13.20 MAD per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukostbuffĂ©: MAD 52 per person (ungefĂ€rligt pris)
  • Avgift för sen utcheckning: MAD 200 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
MinimiÄlder för att checka in under springbreak Àr 18.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Oljud utanför kan höras in pÄ rummen.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandslÀckare, rökdetektor, sÀkerhetssystem, förbandslÄda och fönstergaller.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Enligt lokal lag kan det vara förbjudet för ogifta par att dela rum. Det Ă€r obligatoriskt för gĂ€ster att kunna uppvisa Ă€ktenskapsbevis om sĂ„ krĂ€vs av boendet.
  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.
  • Alkohol serveras inte pĂ„ Amwaj Hotel.

Boendet kallas Àven

Amwaj Hotel El Jadida
Amwaj El Jadida
Hotel Amwaj Hotel El Jadida
El Jadida Amwaj Hotel Hotel
Hotel Amwaj Hotel
Amwaj
Amwaj Hotel Hotel
Amwaj Hotel El Jadida
Amwaj Hotel Hotel El Jadida