Hel semesterbostad
Cabañas la Chacra
3.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Cabañas la Chacra





Recensioner
9,09,0 av 10,
Underbart
Hel bostad
3 sovrumSovplats för 7
Populära bekvämligheter
- Grill
- Parkering ingår
- Uteplats
- Gratis wi-fi
- Utsikt mot bukten
Utforska området

Av. Costanera Néstor Carlos Kirchner, 6853, El Calafate, Santa Cruz, 9405
- Tomteby8 min med bil
- Centro de Interpretación Histórica Calafate9 min med bil
- Glaciarium9 min med bil
- El Calafate (FTE-Comandante Armando Tola Intl.)34 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Familjehus - utsikt mot havsviken

Familjehus - utsikt mot havsviken
- 3 sovrum
- Sovplats för 7
Liknande boenden

Kau Kaleshen
Kau Kaleshen
El Calafate Centro
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
4.4 av 5, Fantastiskt, (83)
4,4/5
Fantastiskt
(83)
Priset är 853 kr
853 kr
för 1 rum
29 juni – 30 juni

Paraiso Patagonico Bungalows and Apart
Paraiso Patagonico Bungalows and Apart
El Calafate
- Kök
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.3 av 5, Fantastiskt, (14)
4,3/5
Fantastiskt
(14)
Priset är 1 127 kr
1 127 kr
för 1 rum
29 juni – 30 juni
Om boendet
Hela stället
Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.
Cabañas la Chacra
Stuga med avgiftsfri parkering, nära Glaciarium
Denna stuga är en rökfri anläggning och ståtar med gratis cyklar, en trädgård och kolgrillar. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett picknickområde. Samtliga 6 boenden har 3 sovrum såväl som gratis wi-fi. Här hittar gäster platt-tv med satellitkanaler, samt bekväma sängtillbehör av högsta kvalitet och duntäcken.
Cabañas la Chacra erbjuder 6 rum med värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Sängarna har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv med satellitkanaler.
Badrummen har dusch med regndusch och bidéer. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.
Detta fritidshus har bland annat gratis cyklar.
Cabañas la Chacra ligger i Macrozona Bahía Redonda y Primeros Faldeos, mindre än tre kilometer från Glaciarium och mindre än fem kilometer från populära attraktioner som Argentinosjön. Denna stuga med 3 stjärnor har 6 rum, vilka ståtar med vattenkokare, platt-tv och sängtillbehör av högsta kvalitet.
Rum
De 6 uppvärmda boendena har 3 sovrum. Här erbjuds gäster gratis wi-fi och en platt-tv med satellitkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och duntäcken, och i badrummen finns regnduschar och bidéer. Bekvämligheter som vattenkokare och värdeförvaringsskåp ingår som standard.
På boendet
Cabañas la Chacra erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, gratis cyklar och en terrass. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder receptionstjänster under begränsade tider. Här har gäster dessutom tillgång till en trädgård, ett picknickområde och utomhusgrillar.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Gratis parkering under tak
- Gratis cyklar
Cabañas la Chacra lockar med en terrass, utomhusgrill och trädgård. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det är gratis att parkera.
Detta fritidshus i El Calafate har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Språk
Engelska och spanska
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Massage
Internet
- Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri och täckt parkering på området
- Parkeringsalternativen på området omfattar en carport
Mat och dryck
- Elektrisk vattenkokare
Sovrum
- 3 sovrum
- Duntäcke
- Premiumsängkläder
Badrum
- Bidé
- Dusch
- Regndusch
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Underhållning
- Platt-tv med satellitkanaler
Utomhus
- Eldstad
- Fritidsområde utomhus
- Helt inhägnat
- Kolgrill
- Picknickområde
- Terrass
- Trädgård
- Utomhusmöbler
Komfort
- Värme
Husdjur
- Inga husdjur eller assistanshundar tillåts
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Klinkergolv på rum
- Rökfritt boende
Tjänster och inrättningar
- Mörkläggningsgardiner
- Reception öppen under begränsade tider
- Värdeförvaringsskåp
Höjdpunkter i området
- Nära bukten
Att göra
- Gratis cykeluthyrning
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
Allmän information
- 6 enheter
- Gratis cykeluthyrning
- Trädgård
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Receptionen är öppen alla dagar 09.00–22.00.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Åtkomst till boendet
Reception (begränsade öppettider)
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Cabañas la Chacra
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: argentinsk moms (21 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (21 %).
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Receptionen har öppet varje dag från 09.00 till 22.00.
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Bra att veta
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Cabañas la Chacra Cottage
Cabañas la Chacra El Calafate
Cabañas la Chacra Cottage El Calafate