Hel lägenhet

Apartments Lena & Lara

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartments Lena & Lara

Exteriör
Lägenhet (One-Bedroom Apartment - Lena) | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och vattenkokare
Exteriör
Lägenhet (One-Bedroom Apartment -Lara) | Vardagsrum | Platt-tv
Lägenhet (One-Bedroom Apartment - Lena) | 2 sovrum, gratis wi-fi och sängkläder

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
Gornji Kono 74, Dubrovnik, Dubrovnik-Neretva, 20000
  • Place, Gruz hamn
    ‪16 min till fots‬
  • Place, Dubrovniks murar
    ‪20 min till fots‬
  • Place, Pile port
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Dubrovnik (DBV)
    ‪23 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet (One-Bedroom Apartment -Lara)

  • Utsikt mot staden
  • 27 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet (One-Bedroom Apartment - Lena)

  • Utsikt mot staden
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 bäddsoffa (enkel) och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Apartments Lena & Lara

Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. I varje lägenhet finns gratis wi-fi, och köket har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Dessutom finns 2 badrum, platt-tv och vattenkokare.
Apartments Lena & Lara erbjuder 2 luftkonditionerade rum med hårtork. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch.

Denna lägenhet i Dubrovnik erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen.

Apartments Lena & Lara i Gruž ligger mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Gruz hamn och Dubrovniks färjehamn. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering, kök och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. Varje lägenhet har dessutom vattenkokare.
På boendet
Gäster på Apartments Lena & Lara har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 36 per fordon enkel resa. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder bagageförvaring.
Apartments Lena & Lara lockar med en terrass och parasoller. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Denna lägenhet i Dubrovnik har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Parasoller
  • Solstolar vid poolen

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 36 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Apartments Lena & Lara erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Apartments Lena & Lara Apartment
Apartments Lena & Lara Dubrovnik
Apartments Lena & Lara Apartment Dubrovnik