Hel lägenhet

Apartments Alex

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartments Alex

Ett avslappnat område vid stranden med rader av solstolar och en palm, med utsikt över ett lugnt hav där segelbåtar glider fram.
Ett modernt utomhusområde med en trappa som leder upp till en övre nivå, en sittgrupp med svarta stolar och en skylt med texten ”Karli”.
Ett modernt kök med ett inbyggt kylskåp och en matplats med bord och stolar.
Ett sovrum med en säng, ett skrivbord med en stol, en garderob och en duschhörna.
En byggnad med en entré av glas, luftkonditioneringsaggregat på taket och en asfalterad yta framför.

Populära bekvämligheter

  • Kök

Utforska området

Se på karta
Ul. kralja Tomislava 7, Dubrovnik, Dubrovnik-Neretva, 20000
  • Place, Poluotok Lapad
    ‪1 min till fots‬
  • Place, University of Dubrovnik
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Lapads strand
    ‪7 min till fots‬
  • Airport, Dubrovnik (DBV)
    ‪26 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Apartments Alex

Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet har 2 badrum och tv med satellitkanaler. Dessutom har pentryt kylskåp.
Apartments Alex har 2 rum. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har pentry med kylskåp.

Badrummen har dusch. På tv:n kan du se satellitkanaler.

Apartments Alex i Lapad ligger en kort promenad från Lapads strand och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Copacabana-stranden. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och tv.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning, pentry och 2 badrum. Gäster kan koppla av vid en tv med satellitkanaler.
På boendet
Gäster på Apartments Alex har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering i närheten, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 36 per fordon enkel resa.
I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Denna lägenhet i Dubrovnik har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.30.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, EUR 1.85 per person per natt för vuxna. EUR 0.93 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, EUR 2.65 per person per natt för vuxna. EUR 1.33 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 36 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Boendet rengörs av städpersonal
Detta boende har ingen reception. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Apartments Alex Apartment
Apartments Alex Dubrovnik
Apartments Alex Apartment Dubrovnik