Hel lÀgenhet·Privat vÀrd

Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa

Fotogalleri för Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa

LĂ€genhet Deluxe - balkong | Vardagsrum
LÀgenhet Deluxe - balkong | 2 sovrum, strykjÀrn/strykbrÀda och gratis wi-fi
Gym
Balkongutsikt
LÀgenhet Deluxe - balkong | Matservice pÄ rummet

Hel lÀgenhet

2 sovrumSovplats för 4

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Dubai, Dubai
  • Place, Dubai-fontĂ€nen
    â€Ș2 min till fots‬
  • Place, Burj Khalifa
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Dubai Mall
    â€Ș4 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    â€Ș12 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa

Denna lÀgenhet har en utomhuspool och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har gratis wi-fi och strykjÀrn/strykbrÀda.
Denna lÀgenhet har rum med strykjÀrn/strykbrÀda. Denna lÀgenhet i Dubai erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter).
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lÀgenhet i Centrala Dubai ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Dubai-fontÀnen och mindre Àn en kvarts promenad frÄn populÀra attraktioner som Burj Khalifa. Denna lÀgenhet vÀlkomnar gÀster med en utomhuspool, gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
LÀgenheten har 2 sovrum. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi. LÀgenheten har dessutom strykbrÀda.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har bland annat tillgÄng till en utomhuspool. Kör du bil har du tillgÄng till avgiftsfri parkering.
PÄ denna lÀgenhet har gÀster tillgÄng till utomhuspool. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri, sĂ€ker och tĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Sovrum

  • 2 sovrum

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

TjÀnster och inrÀttningar

  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • Virtuell reception

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – vĂ€rden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Det Àr ett krav för gÀster att hÀmta Keyless mobilapp innan incheckning
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, vÀrd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pĂ„ boendet. Avgiften Ă€r AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition pĂ„ AED 2000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gÀster assistans. Det Àr ett krav för gÀster att hÀmta boendets Keyless mobilapp före incheckning

Boendet kallas Àven

Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa Dubai
Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa Apartment
Stayis- Luxurious 2 BR near Burj Khalifa Apartment Dubai