Hel semesterbostad

Grand Marina Bleu I Private Beach & Views I PS5 I Infinity Pool I by Skyline Serenity

Fotogalleri för Grand Marina Bleu I Private Beach & Views I PS5 I Infinity Pool I by Skyline Serenity

Ett modernt hotell med pool, solstolar och parasoller.
Ett modernt matområde med ett bord i marmor, grått klädda stolar och en kristallkrona.
En vy över en strand från ovan, med rader av solstolar och en byggnad med uteservering.
Ett modernt matområde med ett stort bord för fyra personer, en soffa och en tv som är monterad på väggen.
Ett modernt vardagsrum med en beige soffa, ett soffbord i glas och stora fönster med utsikt över en stadspanorama.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Hel bostad

2 sovrumSovplats för 6146 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym

Utforska området

Se på karta
Emaar Beachfront Address The Bay, Dubai
  • Place, Dubai Harbour av Meraas
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Dubai Harbour utsiktspunkt
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Marina Beach
    ‪6 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪36 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Grand Marina Bleu I Private Beach & Views I PS5 I Infinity Pool I by Skyline Serenity

Tillbringa dagen på en privat vit sandstrand eller koppla av vid en av de 2 utomhuspooler som denna semesterbostad erbjuder. Semesterbostaden har 2 sovrum, gratis wi-fi och bäddsoffa. Köket har stor kyl/frys, ugn, spishäll, och mikrovågsugn.
Rummen har balkonger/terrasser. Rummen är möblerade med enkel bäddsoffa. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Extrasängar (avgift tillkommer) är också tillgängliga.
Privat strand och gym finns på denna semesterbostad. Här får gäster tillgång till 2 utomhuspooler och fitnesscenter.
Denna semesterbostad ligger i Dubai Marina, mindre än tre kilometer från The Walk och mindre än fem kilometer från andra populära sevärdheter, som Marina Beach. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har kök, balkong och bäddsoffa.
Rum
Semesterbostaden har kök och balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet. Semesterbostaden har dessutom bäddsoffa.
På boendet
Gäster på denna semesterbostad erbjuds en privat strand, 2 utomhuspooler och ett gym. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder conciergetjänster, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Denna semesterbostad vid stranden har dessutom en trädgård.
Boendet har en underbar vit sandstrand där du kan känna solen i ansiktet och sanden mellan tårna. Efter en dag på stranden kan du svalka av dig i en av 2 utomhuspooler på denna semesterbostad och njuta av deras gym.

Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • På en privat sandstrand med vit sand
  • Strandstolar

Pool/spa

  • 2 utomhuspooler

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Bäddsoffa
  • Extrasäng: AED 100 per natt
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • Gångbana till vattnet
  • Trädgård

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (244 centimeter bred dörr)
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Tjänster och inrättningar

  • Conciergetjänster
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i området

  • I ett shoppingområde
  • Nära ett outletshoppingcenter
  • Nära havet
  • På huvudgatan
  • Vid bukten
  • Vid vattnet

Att göra

  • Gym
  • Gym

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Delvis användning av LED-lampor
  • Dubbelfönster
  • Miljövänliga rengöringsprodukter används
  • Miljövänliga toalettartiklar
  • Trädgård
  • Vatteneffektiva duschar
  • Vatteneffektiva toaletter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna semesterbostad

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AED 100 per natt.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition på AED 1000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: AED 100 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Boendets registreringsnummer ERD-EDR-ED5RE
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Skyline Serenity Dubai
Skyline Serenity Aparthotel
Skyline Serenity Aparthotel Dubai