Hel lÀgenhet

Silkhaus Binghatti Onyx

Fotogalleri för Silkhaus Binghatti Onyx

Utomhuspool
Interiör
LĂ€genhet Signature | Utsikt mot staden
Gym
Exteriör

Hel lÀgenhet

Sovplats för 2

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
356X+MG, Dubai, ARE
  • Place, Circle Mall
    â€Ș3 min med bil‬
  • Place, Dubai Mall
    â€Ș15 min med bil‬
  • Place, Burj Khalifa
    â€Ș16 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    â€Ș23 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Silkhaus Binghatti Onyx

Rökfria Silkhaus Binghatti Onyx Àr en lÀgenhetsbyggnad som erbjuder en utomhuspool, ett fitnesscenter (öppet dygnet runt) och conciergetjÀnster. Parkering ingÄr. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som flersprÄkig personal. LÀgenheten har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster sover gott tack vare memory foam-madrasser och egyptiska bomullslakan, och kan anvÀnda smidiga bekvÀmligheter som tvÀttmaskin och middagsplats.
Denna lÀgenhet har luftkonditionerade rum med espressobryggare och gratis flaskvatten. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme, och inkluderar skrivbord och köksöar. SÀngarna har memory foam-madrasser samt egyptiska bomullslakan och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch med regndusch, gratis toalettartiklar, hÄrtorkar och tandborstar och tandkrÀm.

Denna lÀgenhet i Dubai erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter). 50-tums smart-tv med digitalkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och takflÀkt.

Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt).
Denna lÀgenhet i Jumeirah Village Circle ligger 2,4 km frÄn Circle Mall och mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn Al Barsha Pond Park. Varje lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
LÀgenheten har individuell inredning, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 50-tumss smart-tv med digitalkanaler. GÀster sover gott i sÀngar med memory foam-madrasser och egyptiska bomullslakan och i badrummet finns regndusch, hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, espressobryggare och gratis flaskvatten.
PĂ„ boendet
PÄ denna lÀgenhet erbjuds en utomhuspool och ett dygnet runt-öppet fitnesscenter. Kör du bil har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. FlersprÄkig personal kan hjÀlpa dig med conciergetjÀnster, tillgÄng till vÀrdeskÄp och bagageförvaring.
Denna lÀgenhet erbjuder gÀster tillgÄng till en utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt). Denna lÀgenhet lockar med flersprÄkig personal, conciergetjÀnster och hiss. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Denna lÀgenhet i Dubai har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri, sĂ€ker och tĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • Köksö
  • MikrovĂ„gsugn
  • Pappersservetter
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan
  • Memory foam-madrass

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • 50-tums Smart-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Balkong

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • TakflĂ€kt
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss (254 centimeter bred dörr)
  • TillgĂ€nglighetsanpassad gĂ„ng till hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • Visuellt brandlarm
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • ConciergetjĂ€nster
  • FlersprĂ„kig personal
  • Gratis vatten pĂ„ flaska
  • LĂ„sbara skĂ„p
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum
  • I ett affĂ€rskvarter

Att göra

  • Gym dygnet runt

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 22.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 48 timmar före ankomst – privat ingĂ„ng.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfÀrdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

The host requires you complete the following before checking out:
Please leave a review of your stay with us. *Note: Silkhaus does not hold ownership interest in the property.
The property is either managed on behalf of the Owner, in which case Silkhaus acts strictly as the disclosed agent for bookings and operations on behalf of the Owner
Or leased by Silkhaus under a separate lease agreement from the Owner to provide our guests with a comfortable and welcoming stay.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme frÄn vÀrden.

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pĂ„ boendet. Avgiften Ă€r AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. GÀster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfÀrdade foto-id före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 48 timmar före ankomst. GÀsterna fÄr tillgÄng till boendet via en privat ingÄng. En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Boendets registreringsnummer ALB-BIN-XLCI0
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.