Hel semesterbostad

Palm Jumeriah Frond O

Fotogalleri för Palm Jumeriah Frond O

Utomhuspool
Lyxvilla - 4 sovrum - utsikt mot stranden | Vardagsrum | Platt-tv
TrÀdgÄrd
Balkong
Boendets fasad

Hel bostad

4 sovrumSovplats för 9608 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
The Palm Jumeirah, Dubai, Dubai
  • Place, Palm Jumeirah köpcentrum
    â€Ș12 min till fots‬
  • Place, The Pointe
    â€Ș15 min till fots‬
  • Place, The View at The Palm
    â€Ș17 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    â€Ș30 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Palm Jumeriah Frond O

Denna villa Àr en villa dÀr gÀster erbjuds tillgÄng till en utomhuspool, en trÀdgÄrd och utomhusgrill. Parkering ingÄr. Villan har 4 sovrum, gratis wi-fi och terrass. GÀster erbjuds exklusiva bekvÀmligheter som privat pool, och i köket finns kylskÄp och ugn. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Denna villa erbjuder 5 luftkonditionerade rum med privata pooler och gratis toalettartiklar. Rummen har terrasser. Rummen har separat sittutrymme. Kök har kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Platt-tv med satellitkanaler. StÀdning sker pÄ begÀran.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger i Palm Jumeirah, en kort promenad frÄn Palm Jumeirah köpcentrum och mindre Àn tvÄ kilometer frÄn The Pointe. Denna villa med 5 rum har privata pooler pÄ rummet samt en utomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök och en terrass. HÀr fÄr du gott om plats med 4 sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr finns en platt-tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som privat pool, tvÀttmaskin och vattenkokare. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
PÄ denna villa har gÀster tillgÄng till en utomhuspool, en terrass och utomhusgrillar. Om du kör har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Denna villa vid stranden har dessutom en trÀdgÄrd.
Som gÀst pÄ denna villa har du tillgÄng till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Receptionen har öppet dygnet runt.Parkeringsplatser finns pÄ omrÄdet och tilldelas efter principen först till kvarn.

Rökning tillÄts pÄ sÀrskilt anvisade platser pÄ denna villa i Dubai .

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Ugn

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Privat badrum

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna
  • Endast katter och hundar Ă€r vĂ€lkomna
  • Husdjur bor gratis
  • Deposition: AED 800 per vecka

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • StĂ€dning pĂ„ begĂ€ran

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 5 enheter
  • StĂ€dning (pĂ„ begĂ€ran)
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 15.30 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillĂ„ts

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning tillÄten i avsedda omrÄden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Kontantdeposition: AED 5000.0 per vistelse
  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Avgift för stĂ€dning: 500.0 AED per person och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pĂ„ boendet. Avgiften Ă€r AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Deposition för husdjur: AED 800 per vecka
  • StĂ€dning finns tillgĂ€nglig mot en tillĂ€ggsavgift

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar och extrasÀngar.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 15.30 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.

Boendet kallas Àven

Palm Jumeriah Frond Villa Dubai
Palm Jumeriah Frond Villa
Palm Jumeriah Frond Dubai
Palm Jumeriah Frond
Palm Jumeriah Frond O Villa
Palm Jumeriah Frond O Dubai
Palm Jumeriah Frond O Villa Dubai