Hel lägenhet

Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46

Fotogalleri för Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46

Ett hotell med flera våningar och en pool på taket.
Ett modernt kök med vitvaror i rostfritt stål, en inbyggd ugn och en tvättmaskin.
En modern utomhusplats med vita stolar och ett litet bord, en glasdörr som leder ut till en balkong och utsikt över stadsbilden.
Ett modernt gym med träningsutrustning, en receptionsdisk och en vägg med motiverande texter.
Studio Standard - balkong | Interiör

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Hel lägenhet

1 badrumSovplats för 235.43 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Azizi Riviera 46, Dubai, Dubai, 00000
  • Place, Meydan Racecourse
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Dubai Water Canal
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Dubai Mall
    ‪7 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪15 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46

Rökfria Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46 är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool och avgiftsfri parkering. Lägenheten har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster sover gott tack vare memory foam-madrasser och egyptiska bomullslakan, och kan använda smidiga bekvämligheter som tvättmaskin och kaffe- och tebryggare.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Rummen har balkonger. Rummen är individuellt inredda. Sängarna har memory foam-madrasser samt egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgänglig. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar.

Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. 55-tums smart-tv med kabelkanaler.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet i Meydan ligger 4,1 km från Meydan Racecourse och mindre än tio minuters bilfärd från Ras Al Khor naturreservat. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, balkong och kylskåp.
Rum
Lägenheten har individuell inredning, kök och balkong. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 55-tumss smart-tv med kabelkanaler. Gäster sover gott i sängar med memory foam-madrasser, egyptiska bomullslakan och kuddmenyer, och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och strykbräda.
På boendet
Gäster på denna lägenhet har bland annat tillgång till en utomhuspool. Om du kör har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Denna lägenhet lockar med utomhuspool och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna lägenhet i Dubai har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Städredskap
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 55-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Trägolv i rum
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: AED 1000 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Nasma Homes Azizi Riviera 46
Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46 Dubai
Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46 Apartment
Nasma Holiday Homes - Azizi Riviera 46 Apartment Dubai