Hel lägenhet

Marco Polo - Stunning 1 BR With Full Marina View Huge Balcony

Fotogalleri för Marco Polo - Stunning 1 BR With Full Marina View Huge Balcony

Lägenhet | Balkong
Boendets fasad
Lägenhet | Vardagsrum | 32-tums smart-tv med kabelkanaler och tv
Utomhuspool
Utsikt från boendet

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Escan Tower, 1908, Dubai Marina, Dubai
  • Place, The Walk
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Marina Beach
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Dubai Marina Mall
    ‪18 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪33 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Marco Polo - Stunning 1 BR With Full Marina View Huge Balcony

Rökfria Marco Polo - Stunning 1 BR With Full Marina View Huge Balcony är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool, dygnet runt-öppen reception och avgiftsfri parkering. Lägenheten har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en smart-tv med kabelkanaler och boendet har även tvättmaskin och middagsplats.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch och bidéer.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). 32-tums smart-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet i Dubai Marina ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Marina Beach och The Walk. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering, kök och en balkong. Här får du gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss smart-tv med kabelkanaler. I badrummen finns hårtorkar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och strykbräda.
På boendet
Gäster på denna lägenhet har bland annat tillgång till en utomhuspool. Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionen är öppen dygnet runt, så personalen står alltid till tjänst.
Denna lägenhet lockar med utomhuspool och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna lägenhet i Dubai har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 32-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 32 våningar

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för låsbox

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna lägenhet

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition: AED 1500 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Fancy Panoramic Sea View Apt with Balcony
1 Bedroom Apartment with Panoramic Marina views
Gorgeous 1BR Apartment with Panoramic Marina views
Marco Polo Fancy Panoramic Sea View Apt with Balcony