Hel lÀgenhet

Marco Polo - Serene 1 BR APT amidst Golf Course with Gym & Pool

Fotogalleri för Marco Polo - Serene 1 BR APT amidst Golf Course with Gym & Pool

Utomhuspool
LÀgenhet | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
LÀgenhet | 1 sovrum, skrivbord, strykjÀrn/strykbrÀda och gratis wi-fi
LĂ€genhet | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med kabelkanaler och tv
LĂ€genhet | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med kabelkanaler och tv

Hel lÀgenhet

1 sovrum2 badrum

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Dubai Hills - Golf Terrace A, 707, Al Hebiah Third, Al Qudra Road, Dubai
  • Place, Trump International Golf Club, Dubai
    â€Ș9 min till fots‬
  • Place, Dubai Mall
    â€Ș23 min med bil‬
  • Place, Burj Khalifa
    â€Ș24 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    â€Ș31 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Marco Polo - Serene 1 BR APT amidst Golf Course with Gym & Pool

LÀgenhet i Dubai med dygnet runt-öppet fitnesscenter och utomhuspool
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning och erbjuder gÀster en utomhuspool, ett fitnesscenter (öppet dygnet runt) och dygnet runt-öppen reception. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en platt-tv med kabelkanaler och boendet har Àven 2 badrum och tvÀttmaskin.
Denna lÀgenhet har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hÄrtork. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme samt skrivbord och matbord. Rummen i denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer och gratis toalettartiklar.

Denna lÀgenhet i Dubai erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 50+ Mbps. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt).
Denna lÀgenhet ligger i Damac Hills, mindre Àn tre kilometer frÄn Trump International Golf Club, Dubai och mindre Àn fem kilometer frÄn Fantasy Kingdom. Varje lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
LÀgenheten har luftkonditionering, kök, 2 badrum och en balkong. HÀr fÄr du gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar och bidéer. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, kaffebryggare och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har tillgÄng till en utomhuspool, ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Receptionen Àr öppen dygnet runt, sÄ personalen stÄr alltid till tjÀnst.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Utomhuspool
  • Dygnet runt-öppet fitnesscenter
Denna lÀgenhet erbjuder gÀster tillgÄng till en utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt). I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Denna lÀgenhet i Dubai har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • BidĂ©
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Utomhusmöbler

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Reception öppen dygnet runt
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

Att göra

  • Gym dygnet runt

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
Kontaktfri incheckning erbjuds
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för lÄsbox

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ denna lĂ€genhet

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pĂ„ boendet. Avgiften Ă€r AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Stunning 1 BR I Golf Views I Dubai Hills
Exquiste Apt amidst Golf Courses with Gym Pool
Exquisite Apt amidst Golf Courses with Gym Pool
Stunning 1BR Apt. with Golf views in Damac Hills
Marco Polo Exquisite Apt amidst Golf Courses with Gym Pool