Hel lägenhet

Manzil-1BR Beach & Lagoon Access

Fotogalleri för Manzil-1BR Beach & Lagoon Access

Lyxlägenhet - balkong - sjöutsikt | Balkong
Lyxlägenhet - balkong - sjöutsikt | 1 sovrum, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Lyxlägenhet - balkong - sjöutsikt | Eget pentry
Lyxlägenhet - balkong - sjöutsikt | Vardagsrum
Lyxlägenhet - balkong - sjöutsikt | Badrum

Hel lägenhet

1 sovrumSovplats för 271.3 kvm

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
  • Utsikt mot sjön

Utforska området

Se på karta
MBR City District One, Dubai
  • Place, strand nära Mohammed Bin Rashid Al Maktoum City District One
    ‪5 min med bil‬
  • Place, strand nära Mohammed Bin Rashid City
    ‪6 min med bil‬
  • Place, strand nära Crystal Lagoon
    ‪6 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪18 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Manzil-1BR Beach & Lagoon Access

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad med dygnet runt-öppen reception och avgiftsfri parkering. Lägenheten har gratis wi-fi och strykjärn/strykbräda.
Denna lägenhet har rum med strykjärn/strykbräda. Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter).
Denna lägenhet i Mohammed Bin Rashid City ligger mindre än en kvarts bilfärd från populära attraktioner som Dubai Mall och Burj Khalifa. Denna lägenhet har gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Lägenheten har sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Lägenheten har dessutom strykbräda.
På boendet
Här ingår avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
På denna lägenhet finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Sovrum

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: AED 1 000 per husdjur per vistelse

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss (152 centimeter bred dörr)

Tjänster och inrättningar

  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: AED 1000 per husdjur, per vistelse

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Avgift för städning: 250 AED per boende och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition på AED 1000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: AED 1000 per husdjur per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer ALM-RES-8FXKR
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Manzil 1br & Lagoon Access
Manzil-1BR Beach & Lagoon Access Dubai
Manzil-1BR Beach & Lagoon Access Apartment
Manzil-1BR Beach & Lagoon Access Apartment Dubai