Hel lägenhet
Lux BnB Nook -2 I City Views
Fotogalleri för Lux BnB Nook -2 I City Views





Hel lägenhet
2 sovrum
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
Utforska området

JEBEL ALI, Dubai, Dubai
- Jebel Ali Go KartingPlace, Jebel Ali Go Karting15 min till fots
- Marina BeachPlace, Marina Beach19 min med bil
- Dubai MallPlace, Dubai Mall39 min med bil
- Dubai (DXB-Dubai Intl.)Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)49 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Naia Downtown Jebel Ali By DAMAC
Jebel Ali
Naia Downtown Jebel Ali By DAMAC
Jebel Ali
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
3.5 av 5, Bra, 4 recensioner
3,5
Bra
4 recensioner

Modern Studio at Paragon
Jebel Ali
Modern Studio at Paragon
Jebel Ali
- Pool
- Tvättmaskin
- Torktumlare
- Parkering ingår

Silk Valley - 4B private beach access
Ghantoot
Silk Valley - 4B private beach access
Ghantoot
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Parkering ingår

Modern Studio Living at Missoni
Jebel Ali
Modern Studio Living at Missoni
Jebel Ali
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
Om boendet
Lux BnB Nook -2 I City Views
Denna lägenhet har en utomhuspool, gratis mathandlingsservice och avgiftsfri parkering. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Här finns smidiga bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare och middagsplats, och gäster kan slappa framför en smart-tv med kabelkanaler och Netflix.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och värdeförvaringsskåp. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme, och inkluderar matbord. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). 60-tums smart-tv med kabelkanaler och Netflix. Dessutom har rummen gratis flaskvatten och strykjärn/strykbräda.
Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet ligger i Jebel Ali, mindre än en kvarts bilfärd från LEGOLAND® Dubai och Jebel Ali Go Karting. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, middagsplats och sittutrymme.
Rum
Lägenheten har individuell inredning, kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 60-tumss smart-tv med kabelkanaler och Netflix. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, vattenkokare och gratis flaskvatten.
På boendet
Denna lägenhet erbjuder en utomhuspool och gratis mathandlingsservice. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Du som bor på denna lägenhet har tillgång till utomhuspool, gratis mathandlingsservice och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 4 stjärnor i Dubai.
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri, säker och täckt parkering på området
- Begränsad parkering på området
Kök
- Brödrost
- Diskmaskin
- Elektrisk vattenkokare
- Frys
- Grytor och köksredskap
- Ismaskin
- Mikrovågsugn
- Pappersservetter
- Spishäll
- Stor kyl/frys
- Städredskap
- Tepåsar/snabbkaffe
- Ugn
Matplats
- Matbord
Sovrum
- 2 sovrum
Badrum
- Dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Utrymmen
- Matbord
- Separat middagsplats
- Separat sittutrymme
Underhållning
- 60-tums Smart-tv med kabelkanaler
- Netflix
- Streamingtjänster
Utomhus
- Utomhusmöbler
Tvätt
- Tvättmaskin/torktumlare
Arbetsutrymmen
- Arbetsområde för laptop
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)
Anpassning/tillgänglighet
- Hiss
- Platser anvisade för rökning
Tjänster och inrättningar
- Gratis mathandlingsservice
- Gratis vatten på flaska
- Mörkläggningsgardiner
- Strykjärn/strykbräda
- Värdeförvaringsskåp
Att göra
- Shoppingcenter
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
- Förbandslåda
- Utomhusbelysning
- Säkerhetssystem
- Brandsläckare
Allmän information
- Enskild inredning
- Enskild möblering
Regler
Incheckning
Incheckning från 15.00
Kontaktfri incheckning erbjuds
Utcheckning
Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Portkod, värd möter dig
Husdjur
- Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Rökning tillåten
Rökning tillåten i avsedda områden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
- Avgift för städning: 360 AED per boende och per vistelse Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
- En skadedeposition på AED 1000 debiteras innan incheckning.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem, förbandslåda och utomhusbelysning.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst.
Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Boendet kallas även
Lux BnB The Nook Jebel Ali
Lux Bnb Nook 2 I City Views
Lux BnB Nook -2 I City Views Dubai
Lux BnB Nook -2 I City Views Apartment
Lux BnB Nook -2 I City Views Apartment Dubai