Hel lägenhet

Kennedy Towers - Golden Mile

Fotogalleri för Kennedy Towers - Golden Mile

Lägenhet - 2 sovrum | Vardagsrum | Tv
Lägenhet - 2 sovrum | 2 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och mörkläggningsgardiner
Lägenhet - 2 sovrum | Matservice på rummet
Lägenhet - 2 sovrum | 2 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och mörkläggningsgardiner
Lägenhet - 2 sovrum | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll

Hel lägenhet

2 sovrum2 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Golden Mile, Palm Jumeirah, Dubai
  • Place, Palm West-stranden
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Palm Jumeirah köpcentrum
    ‪11 min till fots‬
  • Place, The View at The Palm
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪32 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Kennedy Towers - Golden Mile

Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds avgiftsfri parkering. Lägenheten har 2 sovrum, gratis wi-fi och balkong. Gäster kan slappa framför en tv med satellitkanaler och boendet har även 2 badrum och tvättmaskin. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Denna lägenhet har rum med värdeförvaringsskåp och strykjärn/strykbräda. Rummen har balkonger. Kylskåp och mikrovågsugn finns på rummet. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar.

Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi. På tv:n kan du se satellitkanaler. Städning sker varje vecka.

Denna lägenhet ligger i Palm Jumeirah, en kort promenad från sevärdheter som Palm Jumeirah köpcentrum och The View at The Palm. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har balkong, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har balkong och 2 badrum, och erbjuder dessutom gott om plats med 2 sovrum. Här finns en tv med satellitkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin, mikrovågsugn och kylskåp. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
På denna lägenhet finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Denna lägenhet i Dubai har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar

Utrymmen

  • Vardagsrum

Underhållning

  • Tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning varje vecka
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Du kan betala depositionen med kreditkort när du bokar. Betalning för resten av vistelsen debiteras på gästens kreditkort sju dagar före ankomst. Gäster kommer att få ett fullmaktsformulär för kreditkortet via e-post från hotellet. Fullmaktsformuläret måste fyllas i och skickas tillbaka till hotellet före ankomst. Gäster måste skicka en kopia av sin statligt utfärdade legitimation eller pass till boendet 72 timmar före ankomst.

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: AED 3000.00
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Namnet på kreditkortet som används vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter måste vara detsamma som huvudnamnet på rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Observera att det här boendet kan neka särskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.

Boendet kallas även

Kennedy Towers Golden Mile Apartment Dubai
Kennedy Towers Golden Mile Apartment
Kennedy Towers Golden Mile Dubai
Kennedy Towers Golden Mile
Kennedy Towers Golden Mile
Kennedy Towers - Golden Mile Dubai
Kennedy Towers - Golden Mile Apartment
Kennedy Towers - Golden Mile Apartment Dubai