Hel lÀgenhet
Kennedy Towers - City Walk
Fotogalleri för Kennedy Towers - City Walk





PopulÀra bekvÀmligheter
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Utforska omrÄdet

City Walk, Jumeirah Dubai, Dubai
- City WalkPlace, City WalkâȘ1 min till fotsâŹ
- Dubai MallPlace, Dubai MallâȘ3 min med bilâŹ
- Burj KhalifaPlace, Burj KhalifaâȘ3 min med bilâŹ
- Dubai (DXB-Dubai Intl.)Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)âȘ12 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 1 sovrum

LĂ€genhet - 1 sovrum
- 1Â sovrum
- 2Â sovplatser
- 1 queensize-sÀng
Ăppna alla foton för LĂ€genhet - 2 sovrum

LĂ€genhet - 2 sovrum
- 2Â sovrum
- 4Â sovplatser
- 2 queensize-sÀngar
Liknande boenden

HiGuests - City Walk B10
Al Wasl
HiGuests - City Walk B10
Al Wasl
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
Priset Àr 1 912 kr
1Â 912Â kr
inklusive skatter och avgifter
8 apr. â 9 apr.

Central Park Residences -City Walk Dubai
Al Wasl
Central Park Residences -City Walk Dubai
Al Wasl
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Utsikt mot staden

Easygo- Comfy STU in Azizi 15
Meydan
Easygo- Comfy STU in Azizi 15
Meydan
- Pool
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi

2BR in City Walk with Direct Pool Access
Al Wasl
2BR in City Walk with Direct Pool Access
Al Wasl
- Pool
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi

Nasma Luxury Stays - Riviera 10
Meydan
Nasma Luxury Stays - Riviera 10
Meydan
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
5.0 av 5, EnastÄende, 1 recension
5
EnastÄende
1Â recension

Stylish 3BR in the Heart of City Walk
Al Wasl
Stylish 3BR in the Heart of City Walk
Al Wasl
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Utsikt mot staden

Elegant 1BR at Azizi Riviera Prime Location
Meydan
Elegant 1BR at Azizi Riviera Prime Location
Meydan
- Pool
- Kök
- Parkering ingÄr
- Luftkonditionering

Upscale 3BR Maid Near Dubai Mall
Al Wasl
Upscale 3BR Maid Near Dubai Mall
Al Wasl
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
Om boendet
Kennedy Towers - City Walk
Kennedy Towers - City Walk Àr en lÀgenhetsbyggnad dÀr gÀster erbjuds tillgÄng till en utomhuspool, ett fitnesscenter och avgiftsfri parkering. Varje lÀgenhet har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan se pÄ tv med satellitkanaler och utnyttja andra bekvÀmligheter som gratis wi-fi och tvÀttmaskin. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
Kennedy Towers - City Walk har luftkonditionerade rum med vÀrdeförvaringsskÄp och strykjÀrn/strykbrÀda. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar.
Denna lÀgenhet i Dubai erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. PÄ tv:n kan du se satellitkanaler. StÀdning sker varje vecka.
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool och fitnesscenter.
Kennedy Towers - City Walk ligger i Al Wasl, mindre Àn tre kilometer frÄn populÀra attraktioner som Dubai Mall och Burj Khalifa. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har en utomhuspool, gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och kök med kylskÄp, ugn, mikrovÄgsugn och spishÀll. HÀr finns en tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, vÀrdeförvaringsskÄp och strykbrÀda. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
PĂ„ boendet
PÄ Kennedy Towers - City Walk erbjuds en utomhuspool och ett fitnesscenter. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
Kennedy Towers - City Walk erbjuder gÀster tillgÄng till en utomhuspool och fitnesscenter. Det Àr gratis att parkera.
HotellbekvÀmligheter
Strand
- Strand i nÀrheten
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering pÄ omrÄdet
- BegrÀnsad parkering pÄ omrÄdet
Kök
- KylskÄp
- MikrovÄgsugn
- SpishÀll
- Ugn
Badrum
- Dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahÄlles
- Privat badrum
UnderhÄllning
- Tv med satellitkanaler
TvÀtt
- TvÀttmaskin
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Inga husdjur tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Hiss
TjÀnster och inrÀttningar
- MörklÀggningsgardiner
- StrykjÀrn/strykbrÀda
- StÀdning varje vecka
- VÀrdeförvaringsskÄp
Att göra
- Gym
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 11.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Du kan betala depositionen med kreditkort nÀr du bokar. Betalning för resten av vistelsen debiteras pÄ gÀstens kreditkort sju dagar före ankomst. GÀster kommer att fÄ ett fullmaktsformulÀr för kreditkortet via e-post frÄn hotellet. FullmaktsformulÀret mÄste fyllas i och skickas tillbaka till hotellet före ankomst. GÀster mÄste skicka en kopia av sin statligt utfÀrdade legitimation eller pass till boendet 72 timmar före ankomst.
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- ExtrasÀngar finns inte tillgÀngliga.
- SpjÀlsÀngar finns inte tillgÀngliga.
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:
- Deposition: AED 3000.00 per vistelse
- Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pÄ boendet. Avgiften Àr AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Namnet pÄ kreditkortet som anvÀnds vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter mÄste vara detsamma som huvudnamnet pÄ rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort.
Boendet förbehÄller sig rÀtten att reservera belopp pÄ gÀstens kreditkort före ankomst.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 18.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Bra att veta
- Observera att det hÀr boendet kan neka sÀrskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
Boendet kallas Àven
Kennedy Towers City Walk Apartment Dubai
Kennedy Towers City Walk Apartment
Kennedy Towers City Walk Dubai
Kennedy Towers City Walk
Kennedy Towers City Walk Dubai
Kennedy Towers - City Walk Dubai
Kennedy Towers - City Walk Apartment
Kennedy Towers - City Walk Apartment Dubai