Hel lägenhet

KOHH – Studio in Al Jawhara 1

Fotogalleri för KOHH – Studio in Al Jawhara 1

Byggnadens upplägg
Hiss
Gym
Studio Executive | Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Utomhuspool

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Utsikt mot staden

Utforska området

Se på karta
Al Jawhara Tower - Tiger Properties, JVT, Al Jawhara Tower - Tiger Properties, JVT, Dubai, Dubai, 00000
  • Place, Dubai International Cricket Stadium
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Dubai Autodrome
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Dubailand
    ‪7 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪30 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

KOHH – Studio in Al Jawhara 1

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool och en barnpool. Köket i lägenheten har stor kyl/frys och ugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med kabelkanaler. Här erbjuds gäster middagsplats och sittutrymme, samt bekvämligheter som balkong och tv.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och hårtork. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar/dusch med duschhuvud med massagefunktion, bidéer och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)). 32-tums smart-tv med kabelkanaler.

En utomhuspool och barnpool finns på området.
Denna lägenhet ligger i Jumeirah Village, mindre än tio minuters bilfärd från populära attraktioner som Marina Beach och Ibn Battuta shoppingcenter. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss smart-tv med kabelkanaler. I badrummen finns duschhuvud med massagefunktion, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som vattenkokare, gratis flaskvatten och gratis tepåsar/snabbkaffe.
På boendet
På denna lägenhet erbjuds en utomhuspool och barnpool.
Denna lägenhet erbjuder gäster tillgång till en utomhuspool och barnpool.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3,5 stjärnor i Dubai.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Familjevänligt

  • Barnpool

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Stor kyl/frys
  • Tepåsar/snabbkaffe
  • Ugn

Sovrum

  • Extrasäng: AED 250 per vistelse
  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Duschhuvud med massagefunktion
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 32-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad conciergedisk
  • Tillgänglighetsanpassad gång till hiss
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassad pool
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk
  • Tillgänglighetsanpassat gym
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Tjänster och inrättningar

  • Gratis vatten på flaska
  • Strykjärn/strykbräda

Att göra

  • Barnpool

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Gäster kan välja att antingen själva städa boendet före utcheckning, eller betala en extra städavgift på AED 165 vid utcheckning (exakt belopp varierar)
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna lägenhet

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AED 250 per vistelse.
  • Spjälsängar finns att hyra för AED 250 per vistelse.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: AED 1500 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): AED 250 per vistelse
  • Avgift för extrasäng: AED 250 per vistelse
  • Avgift för barnstol: 250 AED per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst. Gäster kan välja att antingen själva städa boendet före utcheckning, eller betala en extra städavgift på AED 165 vid utcheckning (exakt belopp varierar).
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Modern Stylish Studio in JVT
KOHH – Studio in Al Jawhara 2 2209
KOHH – Studio in Al Jawhara 1 Dubai
KOHH – Studio in Al Jawhara 1 Apartment
KOHH – Studio in Al Jawhara 1 Apartment Dubai