Hel lägenhet

Emisinho Villa in Meadows

Fotogalleri för Emisinho Villa in Meadows

Villa - 5 sovrum - utsikt mot staden | Vardagsrum | Platt-tv
Villa - 5 sovrum - utsikt mot staden | Vardagsrum | Platt-tv
Exteriör
Villa - 5 sovrum - utsikt mot staden | Eget kök | Stort kylskåp, ugn, spishäll och grytor/köksredskap
Villa - 5 sovrum - utsikt mot staden | 5 sovrum, mörkläggningsgardiner, ljudisolering och strykjärn/strykbräda

Hel lägenhet

5 sovrum5 badrumSovplats för 10

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
13, 11th Street, Meadows 2, Dubai, Dubai, 68112
  • Place, Dubai Marina Mall
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Marina Beach
    ‪5 min med bil‬
  • Place, The Walk
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪34 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Emisinho Villa in Meadows

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad med utomhusgrill, ett picknickområde och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har 5 sovrum, gratis wi-fi och rumsservice. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som djupt badkar, och i köket finns stor kyl/frys och ugn. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna lägenhet erbjuder 5 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och tofflor. Kök har stor kyl/frys, spishäll och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar med djupa badkar, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker på begäran.

Denna lägenhet i The Meadows ligger knappt fem kilometer från populära sevärdheter som Marina Beach och The Walk. Denna lägenhet har 5 rum med kök, stor kyl/frys och platt-tv.
Restaurangalternativ
Engelsk frukost serveras dagligen mellan 08.00 och 11.00 mot en avgift. Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Lägenheten har ljudisolering, kök och 5 badrum, och erbjuder gott om plats med 5 sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare och strykbräda. Städning på begäran
På boendet
Gäster på denna lägenhet har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och utomhusgrillar. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Denna lägenhet har dessutom ett picknickområde.
Denna lägenhet lockar med en terrass, utomhusgrill och picknickområde. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på denna lägenhet i Dubai .

Mot en avgift kan gäster dagligen äta engelsk frukost och 08.00 till 11.00.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Matplats

  • Engelsk frukost tillgänglig dagligen 08.00–11.00 mot en avgift: AED 160 för vuxna ochAED 75 för barn
  • Rumsservice (begränsade tider)

Sovrum

  • 5 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 5 privata badrum
  • Badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Grill
  • Picknickområde
  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning på begäran

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 5 enheter
  • Ljudisolering
  • Städning (på begäran)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Avgift för städning: 300.0 AED per rum och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för engelsk frukost: AED 160 för vuxna och AED 75 för barn
  • Städning finns tillgängligt mot en avgift, som varierar beroende på vistelsens längd

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Emisinho Villa Meadows Apartment Dubai
Emisinho Villa Meadows Dubai
Emisinho In Meadows Dubai
Emisinho Villa in Meadows Dubai
Emisinho Villa in Meadows Apartment
Emisinho Villa in Meadows Apartment Dubai