Hel lägenhet

DHH Downtown Views II - Za'abeel 2 Dubai

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Kök

Utforska området

Se på karta
Financial Center Rd, Dubai, Dubai
  • Place, Dubai Mall
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Dubai Aquarium and Underwater Zoo
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Burj Khalifa
    ‪17 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪12 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

DHH Downtown Views II - Za'abeel 2 Dubai

Denna lägenhet har en utomhuspool, ett fitnesscenter och avgiftsfri parkering. I lägenheten finns gratis wi-fi, och köket har stor kyl/frys, spishäll och mikrovågsugn. Tv och hårtork är två bekvämligheter gäster kan förvänta sig här.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med hårtork. Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.
Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool och fitnesscenter.
Denna lägenhet i Za'abeel ligger en kort promenad från Dubai Mall och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Burj Khalifa. Varje lägenhet med 3 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering och kök med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Här erbjuds gäster både tv och gratis wi-fi.
På boendet
På denna lägenhet erbjuds en utomhuspool och ett fitnesscenter. Om du kör har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Denna lägenhet erbjuder gäster tillgång till en utomhuspool och fitnesscenter. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3 stjärnor i Dubai.

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 19.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: AED 150 för incheckning mellan 20.00 och 08.30
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 72 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna lägenhet

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AED 150.0 per vistelse.
  • Spjälsängar finns att hyra för AED 150.0 per vistelse.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition för skador: AED 2000 per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Avgift för städning: 200 AED per boende och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: AED 150 för incheckning mellan 20.00 och 08.30
  • Spjälsäng (babysäng): AED 150.0 per vistelse
  • Avgift för extrasäng: AED 150.0 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 72 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Dhh Views Ii Za'abeel 2 Dubai
DHH Downtown Views II - Za'abeel 2 Dubai Dubai
DHH Downtown Views II - Za'abeel 2 Dubai Apartment
DHH Downtown Views II - Za'abeel 2 Dubai Apartment Dubai