Hel lägenhet

DHH Burj Royale Downtown Dubai

Fotogalleri för DHH Burj Royale Downtown Dubai

En stads silhuett i nattljus, med upplysta byggnader och en småbåtshamn med båtar.
Ett rymligt gym med trägolv, träningsmattor och stora fönster med utsikt över grönområden.
En skylt med texten #DUBAI OPERA, skriven med stora, upplysta bokstäver.
Ett modernt vardagsrum med en soffa, ett soffbord och ett stort fönster med utsikt över höga byggnader.
En modern byggnad med en tydlig vertikal design, stora fönster och ett platt tak.

Recensioner

6,8 av 10,

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 3

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
Burj Khalifa Blvd, Dubai, Dubai
  • Place, Dubai Mall
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Dubai-fontänen
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Burj Khalifa
    ‪14 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪12 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

DHH Burj Royale Downtown Dubai

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool, en trädgård och ett picknickområde. Parkering ingår. I lägenheten finns tvättmaskin, och köket har stor kyl/frys, mikrovågsugn och köksö. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, platt-tv och gratis toalettartiklar.
Denna lägenhet har rum med badrock och gratis toalettartiklar. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Denna lägenhet i Dubai erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). Platt-tv finns på rummen.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet i Centrala Dubai ligger mindre än fem minuters promenad från Dubai Mall och mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Burj Khalifa. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har uppvärmning och kök och erbjuder gott om plats med sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns gratis toalettartiklar, bidéer och badrockar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och köksö.
På boendet
På denna lägenhet har gäster tillgång till en utomhuspool, en terrass och ett picknickområde. Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Denna lägenhet har dessutom en trädgård.
Denna lägenhet lockar med utomhuspool, en terrass och trädgård. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Köksö
  • Mikrovågsugn
  • Stor kyl/frys

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Extrasäng: AED 150 per vistelse
  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badrockar
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Picknickområde
  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 7 dagar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AED 150.0 per vistelse.
  • Spjälsängar finns att hyra för AED 150.0 per vistelse.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 200 AED per boende och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition på AED 2000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): AED 150.0 per vistelse
  • Avgift för extrasäng: AED 150.0 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 7 dagar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.