Hel lägenhet

Cozy Studio with Stunning View in Rimal

Fotogalleri för Cozy Studio with Stunning View in Rimal

Studio Comfort | Balkong
Studio Comfort | Balkong
Studio Comfort | Eget kök | Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Gym
Studio Comfort | Värdeförvaringsskåp på rummet, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi

Hel lägenhet

1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Beach Walk, Dubai, Dubai
  • Place, The Walk
    ‪1 min till fots‬
  • Place, The Beach Mall
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Marina Beach
    ‪2 min till fots‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    ‪29 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Cozy Studio with Stunning View in Rimal

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad med 2 utomhuspooler, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, diskmaskin och värdeförvaringsskåp.
Denna lägenhet har rum med värdeförvaringsskåp och strykjärn/strykbräda. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)). Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.
2 utomhuspooler finns på området.
Denna lägenhet ligger i Dubai Marina, nära The Walk och tio minuters promenad från populära attraktioner som Marina Beach. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har kök med kylskåp, ugn, mikrovågsugn och spishäll. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Dessutom ingår bekvämligheter som värdeförvaringsskåp och strykbräda.
På boendet
Gäster på denna lägenhet erbjuds bland annat 2 utomhuspooler och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Här ingår avgiftsfri parkering.
Denna lägenhet erbjuder gäster tillträde till 2 utomhuspooler. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • 2 utomhuspooler

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • Extrasäng: AED 100 per natt

Badrum

  • 1 privat badrum

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AED 100.0 per natt.
  • Spjälsängar finns att hyra för AED 50.0 per natt.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 20.00 AED per boende per natt
  • Avgift för städning: 250 AED per boende och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 20.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 20.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition på AED 2000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): AED 50.0 per natt
  • Avgift för extrasäng: AED 100.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Cozy Studio with Stunning View in Rimal Dubai
Cozy Studio with Stunning View in Rimal Apartment
Cozy Studio with Stunning View in Rimal Apartment Dubai