Hel lÀgenhet

Beverly Boulevard By HMB HOMES

Fotogalleri för Beverly Boulevard By HMB HOMES

LÀgenhet - 1 kingsize-sÀng - utsikt mot poolen | StrykjÀrn/strykbrÀda och gratis wi-fi
Utomhuspool
BarnomrÄde
IdrottsanlÀggning
LÀgenhet - 1 kingsize-sÀng - utsikt mot poolen | Eget pentry

Hel lÀgenhet

Sovplats för 236.2 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset Àr 2 295 kr
inklusive skatter och avgifter
11 juni – 12 juni

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Al Barsha South Third - Al Barsha, 504, Dubai, Dubai
  • Place, Dubai Miracle Garden
    â€Ș19 min till fots‬
  • Place, Dubai Science Park
    â€Ș20 min till fots‬
  • Place, Dubai Butterfly Garden
    â€Ș5 min med bil‬
  • Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)
    â€Ș29 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Beverly Boulevard By HMB HOMES

Denna lÀgenhet har en utomhuspool, dygnet runt-öppen reception och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har gratis wi-fi, smart-tv med kabelkanaler och strykjÀrn/strykbrÀda.
Denna lÀgenhet har rum med strykjÀrn/strykbrÀda. 55-tums smart-tv med kabelkanaler. Denna lÀgenhet i Dubai erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter).
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.

Denna lÀgenhet ligger i Al Barsha, mindre Àn tvÄ kilometer frÄn Dubai Science Park och mindre Àn tre kilometer frÄn Dubai Miracle Garden. Varje lÀgenhet har smart-tv.
Rum
LÀgenheten har strykbrÀda. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 55-tumss smart-tv med kabelkanaler.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har bland annat tillgÄng till en utomhuspool. I vistelsen ingÄr avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjÀlpa dig dygnet runt med dina önskemÄl.
Denna lÀgenhet lockar med utomhuspool och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.

Rökning tillÄts pÄ sÀrskilt anvisade platser pÄ denna lÀgenhet i Dubai .

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och tĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Lekplats

UnderhÄllning

  • 55-tums Smart-tv med kabelkanaler

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna
  • Endast katter och hundar Ă€r vĂ€lkomna
  • Avgift: AED 500 per boende per vistelse

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Hiss
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Reception öppen dygnet runt
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Avgift för sen incheckning: AED 200 för incheckning mellan 18.00 och 14.00
MinimiÄlder för incheckning - 21 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

GÀsterna fÄr portkod.
Om du planerar att ankomma efter 13.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

VÀrden krÀver att du gör följande innan du checkar ut:
Samla ihop personliga föremÄl.
LĂ€mna tillbaka nycklarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme frÄn vÀrden.

Åtkomst till boendet

Portkod, bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: AED 500 per boende, per vistelse
  • Endast katter och hundar tillĂ„ts

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning tillÄten i avsedda omrÄden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition: AED 2000 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Avgift för stĂ€dning: 350 AED per boende och per vistelse
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pĂ„ boendet. Avgiften Ă€r AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för husdjur: AED 500 per boende per vistelse
  • Avgift för sen incheckning: AED 200 för incheckning mellan 18.00 och 14.00

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster som anlÀnder efter 13.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer ALB-BEV-IH99P
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.