Hel lÀgenhet
Al Majara 2- 2701
Fotogalleri för Al Majara 2- 2701





Hel lÀgenhet
1 sovrum1 badrumSovplats för 2
PopulÀra bekvÀmligheter
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Torktumlare
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
Utforska omrÄdet

Al Hubob St, Dubai, Dubai
- Dubai Marina MallPlace, Dubai Marina MallâȘ7 min till fotsâŹ
- The WalkPlace, The WalkâȘ8 min till fotsâŹ
- Marina BeachPlace, Marina BeachâȘ11 min till fotsâŹ
- Dubai (DXB-Dubai Intl.)Airport, Dubai (DXB-Dubai Intl.)âȘ33 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

High Floor and full Marina view
Dubai Marina
High Floor and full Marina view
Dubai Marina
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr

Vida Residences Dubai Marina
Dubai Marina
Vida Residences Dubai Marina
Dubai Marina
- Pool
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi

Al Majara 5 by Deluxe Holiday Homes
Dubai Marina
Al Majara 5 by Deluxe Holiday Homes
Dubai Marina
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr

LUX The Sky Dubai Eye View Suite
Dubai Marina
LUX The Sky Dubai Eye View Suite
Dubai Marina
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Utsikt mot havet

Vacay Lettings Silverene Tower
Dubai Marina
Vacay Lettings Silverene Tower
Dubai Marina
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Parkering ingÄr
4.0 av 5, VĂ€ldigt bra, 1Â recension
4,0
VĂ€ldigt bra
1Â recension
Om boendet
Al Majara 2- 2701
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster en utomhuspool och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en platt-tv med kabelkanaler och boendet har Àven tvÀttmaskin/torktumlare och middagsplats.
Denna lÀgenhet har luftkonditionerade rum med tvÀttmaskin/torktumlare och vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen har inredda balkonger. Rummen har separat sittutrymme. Rummen i denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar/dusch och hÄrtorkar.
Denna lĂ€genhet i Dubai erbjuder sina gĂ€ster gratis wi-fi, med en hastighet pĂ„ 250+ Mbps (passar för 3â5 personer eller upp till 10 enheter). 55-tums platt-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjĂ€rn/strykbrĂ€da.
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lÀgenhet i Dubai Marina ligger pÄ gÄngavstÄnd frÄn populÀra sevÀrdheter som Marina Beach och Dubai Marina Mall. Varje lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök, möblerad balkong och middagsplats.
Rum
LÀgenheten har luftkonditionering, kök och en möblerad balkong. HÀr fÄr du gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 55-tumss platt-tv med kabelkanaler. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, kaffebryggare och vÀrdeförvaringsskÄp.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har bland annat tillgÄng till en utomhuspool. Kör du bil har du tillgÄng till avgiftsfri parkering.
Denna lÀgenhet lockar med utomhuspool och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.
Denna lÀgenhet i Dubai har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
HotellbekvÀmligheter
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri och sÀker parkering pÄ omrÄdet
- BegrÀnsad parkering pÄ omrÄdet
Kök
- Brödrost
- Diskmaskin
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- KylskÄp
- MikrovÄgsugn
- SpishÀll
- Te-/kaffebryggare
- Ugn
Sovrum
- Lakan tillhandahÄlls
- Sovrum
Badrum
- 1 privat badrum
- Dusch över badkar
- Handdukar tillhandahÄlles
- HÄrtork
Utrymmen
- Separat middagsplats
- Separat sittutrymme
UnderhÄllning
- 55-tums platt-tv med kabelkanaler
- StreamingtjÀnster
Utomhus
- Möblerad balkong
TvÀtt
- TvÀttmaskin/torktumlare
Arbetsutrymmen
- ArbetsomrÄde för laptop
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Inga husdjur tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Om du behöver tillgÀnglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
- Hiss
- TillgÀnglighetsanpassning (kan finnas begrÀnsningar)
- Rökfritt boende
TjÀnster och inrÀttningar
- StrykjÀrn/strykbrÀda
- VÀrdeförvaringsskÄp
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
GĂ€ster som anlĂ€nder utanför de vanliga incheckningstiderna mĂ„ste kontakta boendet i förvĂ€g för incheckningsinstruktioner och instruktioner för lĂ„sbox â vĂ€rden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Ă tkomst till boendet
VÀrd möter dig, instruktioner för lÄsbox
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- ExtrasÀngar finns inte tillgÀngliga.
- SpjÀlsÀngar finns inte tillgÀngliga.
Rökning tillÄten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:
- Deposition: AED 3000 per boende, per vistelse
- Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt Staden föreskriver en turismavgift som debiteras pÄ boendet. Avgiften Àr AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 00.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Boendet kallas Àven
Al Majara 2- 2701 Dubai
Al Majara 2- 2701 Apartment
Al Majara 2- 2701 Apartment Dubai