Hel lägenhet

VistahomesBD

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för VistahomesBD

Strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Lägenhet Comfort | Matservice på rummet
Exteriör
Lägenhet Comfort | Strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Exteriör

Hel lägenhet

Sovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
14 Rd 137, Dhaka, Dhaka Division, 1212
  • Place, Hatir Jheel
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Police Plaza Concord Shopping Mall
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Gulshan Circle 1
    ‪8 min till fots‬
  • Airport, Dhaka (DAC-Shahjalal Intl.)
    ‪10 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

VistahomesBD

Denna lägenhet är en rökfri anläggning som erbjuder gäster conciergetjänster, kemtvätt och tvättmöjligheter. Parkering ingår. Lägenheten har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och köksö i köket. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, riskokare och strykjärn/strykbräda.
Denna lägenhet erbjuder 3 rum med riskokare och strykjärn/strykbräda. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Datorskärmar och printers finns.

Denna lägenhet ligger i Gulshan, nära Gulshansjön och mindre än fem minuters promenad från Police Plaza Concord Shopping Mall. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 3 rum, vilka ståtar med kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har kök med kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och köksö. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som riskokare, strykbräda och datorskärm.
På boendet
På denna lägenhet har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster, conciergetjänster och bagageförvaring.
Denna lägenhet lockar med conciergetjänster, tvättmöjligheter och kemtvätt. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna lägenhet i Dhaka har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Köksö
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Mixer
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Städredskap

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Datorskärm
  • Skrivare

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • 4G datahastighet med smartphone
  • Bagageförvaring
  • Begränsad dataanvändning för smartphones
  • Begränsade gratis smartphonesamtal
  • Conciergetjänster
  • Smartphone
  • Strykjärn/strykbräda
  • Virtuell reception

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Miljövänliga rengöringsprodukter

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.30. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 14.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox inom 2 veckor före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta vistahomesbd mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig, instruktioner för låsbox

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition: USD 1000 per boende, per vistelse
  • Avgift för städning: 10 USD per boende och per natt (varierar beroende på vistelsens längd)
  • En skadedeposition på USD 500 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox 2 veckor före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets vistahomesbd mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

VistahomesBD Dhaka
VistahomesBD Apartment
VistahomesBD Apartment Dhaka