Hotel caribe

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel caribe

Lägenhet Deluxe - 2 sovrum | Terrass/Patio
Lägenhet Deluxe - 2 sovrum | Gratis wi-fi och sängkläder
Lägenhet Deluxe - 2 sovrum | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med kabelkanaler och tv
Exteriör
Lägenhet Deluxe - 2 sovrum | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med kabelkanaler och tv

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Calle 2 norte, Entre 15 y 20, Cozumel, QROO, 77600
  • Place, San Miguel kyrka
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Terminal Marítima De Cozumel Ultramar
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Cozumel Museum
    ‪6 min till fots‬
  • Airport, Cozumel, Quintana Roo (CZM-Cozumel Intl.)
    ‪3 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - 1 kingsize-säng

  • Utsikt mot trädgården
  • 25 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Standard dubbelrum - 2 dubbelsängar

  • Utsikt mot trädgården
  • 25 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Lägenhet Deluxe - 2 sovrum

  • 100 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel caribe

Hotel caribe är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, conciergetjänster och kemtvätt. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.
Hotel caribe erbjuder 14 luftkonditionerade rum med gratis toalettartiklar. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Detta hotell i Cozumel erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Hotel caribe ligger i Colonia Centro, mindre än fem minuters promenad från sevärdheter som San Miguel kyrka och "Benito Juarez" kommunala marknad. Detta hotell med 3 stjärnor har 14 rum och erbjuder en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Din 32-tumss platt-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Dessutom ingår gratis toalettartiklar.
På boendet
Gäster på Hotel caribe har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för MXN 200 per fordon enkel resa. Flerspråkig personal i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och conciergetjänster. Här hittar du dessutom en trädgård och en portier/piccolo.
Som gäst på Hotel caribe har du tillgång till utomhuspool, flerspråkig personal och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Hotel caribe lockar med trädgård, conciergetjänster och tvättmöjligheter. Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Cozumel.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering efter utcheckning på området
  • Begränsad parkering på området

Att göra

  • Utomhuspool
  • Vattenskidåkning

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Flerspråkig personal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Portier/piccolo
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: MXN 100
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 15 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mån av tillgång

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 4 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: MXN 200 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för tidig incheckning: MXN 100 (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Hotel caribe erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Poolen är tillgänglig från 08.00 till 20.00.
  • Ett barn som är upp till 4 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.

Boendet kallas även

Hotel caribe Cozumel
caribe Cozumel
Hotel caribe Hotel
Hotel caribe Cozumel
Hotel caribe Hotel Cozumel