Lägenhetshotell
Le Floralp
Fotogalleri för Le Floralp





Recensioner
8,4 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
Utforska området

45 Chemin Des Beus, Combloux, Haute-savoie, 74920
- Place, Bouchets skidlift8 min till fots
- Place, Mowgli skidlift14 min till fots
- Place, Beauregard Skidlift19 min till fots
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Lägenhet (2 Pers)

Lägenhet (2 Pers)
Öppna alla foton för Lägenhet (4 Pers)

Lägenhet (4 Pers)
Öppna alla foton för Lägenhet (5 Pers)

Lägenhet (5 Pers)
Öppna alla foton för Lägenhet (7 Pers)

Lägenhet (7 Pers)
Liknande boenden

Caprice Des Neiges
Caprice Des Neiges
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.2 av 5, Väldigt bra, 58 recensioner
Priset är 1 324 kr
inklusive skatter och avgifter
16 mars – 17 mars
Om boendet
Le Floralp
Lägenhetshotell nära backarna och kälkåkning
Le Floralp har direkt tillgång till backarna och erbjuder skidförvaring, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Varje lägenhet har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och diskmaskin i köket. Dessutom finns gratis wi-fi, platt-tv och rumsservice. Städning är tillgänglig på begäran.
Le Floralp erbjuder 18 rum med espressobryggare och mörkläggningsgardiner. Rummen på detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Städning erbjuds på begäran och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Detta lägenhetshotell har bland annat direktanslutning till skidbacke.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Le Floralp ligger på gångavstånd från Bouchets skidlift och mindre än två kilometer från Mowgli skidlift. Detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har 18 rum och erbjuder tillgång till ski-in/ski-out, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost är tillgänglig dagligen mellan 08.30 och 10.00 mot en avgift. Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning och kök med kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och diskmaskin. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. Varje lägenhet har dessutom espressobryggare. Ingen städning
På boendet
Gäster på Le Floralp erbjuds tillgång till ski-in/ski-out, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressincheckning. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring samt conciergetjänster. Detta lägenhetshotell med möjlighet till skidåkning har dessutom expressutcheckning, en terrass och tvättmöjligheter.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
- Tillgång till ski-in/ski-out
- Conciergetjänster
Som gäst på Le Floralp har du tillgång till direktanslutning till skidbacke, en terrass och skidförvaring. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Le Floralp lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, trädgård och conciergetjänster. Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Detta lägenhetshotell i Combloux har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 08.30 till 10.00.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).








