OYO Hotel Colibri

2.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för OYO Hotel Colibri

SittomrÄde i lobbyn
SittomrÄde i lobbyn
Boendets ingÄng
SittomrÄde i lobbyn
Standardrum - flera sÀngar | 1 sovrum, allergitestade sÀngklÀder, individuell inredning och skrivbord

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Rumsservice
  • Reception dygnet runt
  • TvĂ€ttservice
  • Luftkonditionering
  • StĂ€dning
  • Parkering ingĂ„r

Utforska omrÄdet

Map
Plutarco Elias Calles #205, Heroes, Chetumal, QROO, 77000
  • Chetumals fĂ€rjeterminal
    â€Ș11 min till fots‬
  • Regeringspalatset
    â€Ș11 min till fots‬
  • Museo de la Cultura Maya
    â€Ș14 min till fots‬
  • Chetumal, Quintana Roo (CTM-Chetumal Intl.)
    â€Ș3 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - 2 dubbelsÀngar

  • 12 kvm
  • Sovplats för 4
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Standardrum - flera sÀngar

  • 18 kvm
  • Sovplats för 6
  • 3 dubbelsĂ€ngar

Standardrum - 1 dubbelsÀng

  • 12 kvm
  • Sovplats för 2
  • 1 dubbelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

OYO Hotel Colibri

Hotell med avgiftsfri parkering i anslutning till ett shoppingcenter i Chetumal
Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning som har en snackbar/deli, kaffe/te i allmÀnt utrymme och kemtvÀtt. HÀr erbjuds Àven gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis mottagning. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som dygnet runt-öppen reception, expressutcheckning och gemensamt vardagsrum.
OYO Hotel Colibri har 17 luftkonditionerade rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. Rummen har balkonger. Rummen Àr individuellt inredda. 32-tums platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har dusch med regndusch.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Skrivbord och skrivbordsstolar finns. Dessutom har rummen flÀkt och mörklÀggningsgardiner. StÀdning erbjuds dagligen och allergitestade sÀngklÀder kan fÄs pÄ begÀran.

OYO Hotel Colibri ligger mindre Àn tio minuters promenad frÄn Palacio Municipal de Othon P. Blanco och Stadsmuseet. Detta hotell har 17 rum med balkonger, platt-tv och skrivbordsstol. Hotellet ligger centralt i Chetumal, i anslutning till ett shoppingcenter och en kort promenad frÄn Malecón de Chetumal och Explanada de la Bandera.
Restaurangalternativ
Du kan bestÀlla mat frÄn rumsservice eller trÀffa andra gÀster pÄ en gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag.
Rum
HÀr fÄr du tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har regnduschar och gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds balkonger, flÀktar och skrivbord.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ OYO Hotel Colibri har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, kaffe i allmÀnt utrymme och expressutcheckning. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig dygnet runt med förvaring av vÀrdesaker, kemtvÀtt/tvÀttjÀnster och bagageförvaring. Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning och har dessutom gemensamt vardagsrum.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Reception öppen dygnet runt
Det finns snackbar/deli pÄ plats. Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. OYO Hotel Colibri lockar med flersprÄkig personal, kaffe i allmÀnt utrymme och kemtvÀtt. Det Àr gratis att parkera.

Detta hotell i Chetumal tillÄter inte rökning.

Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta hotell.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).

SprÄk

Engelska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 50+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Gratis parkering i nĂ€rheten inom 40 meter
  • Parkering pĂ„ gatan
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • Snackbar/deli

FamiljevÀnligt

  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng
  • Ljudisolerade rum
  • Snackbar/deli

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • FlersprĂ„kig personal
  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • StĂ€dning varje dag

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Allergitestade sĂ€ngklĂ€der
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng
  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • MörklĂ€ggningsgardiner

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • BegrĂ€nsad rumsservice
  • Gratis vatten pĂ„ flaska

Mer

  • Enskild inredning
  • FlĂ€kt
  • IngĂ„ng frĂ„n loftgĂ„ng
  • Kontorsstol
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
En avgift tas ut för sen utcheckning
Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ OYO Hotel Colibri

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 6 Ă„r bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Sen utcheckning Ă€r möjlig mot en avgift (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Fester och gruppevenemang Àr inte tillÄtna pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare, rökdetektor och sÀkerhetssystem.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Ett barn som Ă€r upp till 6 Ă„r bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum om inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.
  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.
  • Alkohol serveras inte pĂ„ OYO Hotel Colibri.

Boendet kallas Àven

HOTEL PLATAS chetumal
PLATAS chetumal
Hotel Platas
OYO Hotel Colibri Hotel
OYO Hotel Colibri Chetumal
OYO Hotel Colibri Hotel Chetumal