Tik's Place Guests House

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Tik's Place Guests House

Exteriör
Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare | Gratis wi-fi
Mat och dryck
Boendets ingång
Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare | Rumsbekvämlighet

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Bar
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
1339/163-164 V.I.P. Condo Chain, Petchkasam Rd, Cha-am, Phetchaburi, 76120
  • Place, FN Factory Outlet
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Siam Venezia
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Hua Hin Beach
    ‪17 min med bil‬
  • Airport, Hua Hin (HHQ-Hua Hin Intl.)
    ‪6 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Tik's Place Guests House

Detta pensionat är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och kemtvätt. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter och utomhusgrill.
Tik's Place Guests House erbjuder 9 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. Det finns kabel-TV.

Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Tik's Place Guests House ligger mindre än två kilometer från FN Factory Outlet och mindre än tre kilometer från Siam Venezia. Detta pensionat med 9 rum ståtar med en restaurang samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Här hittar du både bar och restaurang, så du kan äta och dricka gott under vistelsen. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Din tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Dessutom erbjuds kylskåp, takfläkt och gratis toalettartiklar.
På boendet
Tik's Place Guests House erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. Här erbjuds både avgiftsfri parkering och flygplatstransfer mot en avgift. Personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Detta pensionat vid stranden har dessutom utomhusgrillar.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. En terrass, utomhusgrill och tvättmöjligheter finns på Tik's Place Guests House. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta pensionat i Cha-am tillåter inte rökning.

Restaurang på platsen - restaurang som specialiserar sig på lokala och internationella rätter och serverar frukost, lunch och middag. Öppet alla dagar
Boendet har rumsservice.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • En bar/lounge
  • En restaurang

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Grill
  • Terrass

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska
  • Kylskåp
  • Rumsservice

Mer

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition: THB 200.00 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 22.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Tik's Place Guests House Guesthouse Cha-am
Tik's Place Guests House Guesthouse
Tik's Place Guests House Cha-am
Tik's Place Guests House Guesthouse Cha-am
Tik's Place Guests House Guesthouse
Tik's Place Guests House Cha-am
Guesthouse Tik's Place Guests House Cha-am
Cha-am Tik's Place Guests House Guesthouse
Guesthouse Tik's Place Guests House
Tik's Guests House Cha Am
Tik's Guests House Cha Am
Tik's Place Guests House Cha-am
Tik's Place Guests House Guesthouse
Tik's Place Guests House Guesthouse Cha-am