Hel semesterbostad

Casa Murredda

Fotogalleri för Casa Murredda

Villa - 6 sovrum | Vardagsrum | Tv, eldstad och dvd-spelare
Villa - 6 sovrum | Vardagsrum | Tv, eldstad och dvd-spelare
Exteriör
Exteriör
Boendets fasad

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

6 sovrum6 badrumSovplats för 12320 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Calle da Grieco, S/N, Ostuni, BR, 72017
  • Place, Ceglie Messapicas slott
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Castello Ducale
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Santa Maria Assunta-kyrkan
    ‪6 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Casa Murredda

Denna villa är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, en restaurang och en säsongsöppen utomhuspool. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård och utomhusgrill. Villan har 6 sovrum, gratis wi-fi och dvd-spelare. Köket har kylskåp och ugn, och gäster kan även njuta av detaljer som privat pool och eldstad.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och eldstad. Rummen har inredda terrasser. Rummen i denna villa med 4,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer och hårtorkar.

Denna villa i Ostuni erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Med tv:n får du dvd-spelare. Dessutom har rummen tvättmaskin/torktumlare och värdeförvaringsskåp. Städning sker dagligen.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger nära Valle d'Itria och mindre än fem kilometer från Emilio Notte-museet. Varje villa med 4,5 stjärnor har privat pool, kök och eldstad.
Restaurangalternativ
Villan har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök, 6 badrum och en möblerad terrass. Här får du gott om plats med 6 sovrum och middagsplats. Gäster får tillgång till gratis wi-fi och en tv med dvd-spelare. I badrummen finns hårtorkar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, tvättmaskin/torktumlare och eldstad.
På boendet
På denna villa har gäster tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en säsongsöppen utomhuspool. Här ingår avgiftsfri parkering. Denna villa i lyxstil har dessutom en terrass, utomhusgrillar och en trädgård.
Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Utomhuspool, en terrass och utomhusgrill finns tillgängliga på denna villa i lyxstil. Det är gratis att parkera.

Denna villa i Ostuni har 4,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Denna villa har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Parasoller
  • Privat pool
  • Solstolar vid poolen
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Ugn

Matplats

  • En restaurang

Sovrum

  • 6 sovrum

Badrum

  • 6 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Dusch
  • Hårtork

Utrymmen

  • Eldstad
  • Separat middagsplats
  • Vardagsrum

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • Tv

Utomhus

  • Grill
  • Möblerad terrass
  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 1 byggnad
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 2 veckor före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition för skador: EUR 2000.00 per vistelse
  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 5 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Avgift för städning: 500 EUR per boende och per vistelse (varierar beroende på vistelsens längd)

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
  • Avgift för handduk: 25 EUR per person per vecka (alternativt kan gäster ta med egen handduk)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 2 veckor före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Boendets registreringsnummer IT074012C200106227, BR07401291000062622
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan maj och oktober.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Casa Murredda House Ostuni
Casa Murredda House
Casa Murredda Ostuni
Casa Murredda
Casa Murredda Villa Ostuni
Casa Murredda Villa
Casa Murredda Villa
Casa Murredda Ostuni
Casa Murredda Villa Ostuni