Hel semesterbostad
Villa Leucana
Fotogalleri för Villa Leucana





Populära bekvämligheter
- Pool
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Städning
Utforska området

Contrada Marchello, s/n, Castrignano del Capo, Lecce, 73040
- Santa Maria di Leucas strandPlace, Santa Maria di Leucas strand5 min med bil
- Punta RistolaPlace, Punta Ristola8 min med bil
- Felloniches strandPlace, Felloniches strand9 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Masseria Samenti
Masseria Samenti
Racale
- Pool
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
4.9 av 5, Enastående, 31 recensioner
4,9
Enastående
31 recensioner

Tenuta Moreno
Tenuta Moreno
Mesagne
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- Husdjursvänligt
4.2 av 5, Väldigt bra, 60 recensioner
4,2
Väldigt bra
60 recensioner
Priset är 1 538 kr
1 538 kr
inklusive skatter och avgifter
19 feb. – 20 feb.

Santa Caterina Resort
Santa Caterina Resort
Nardò
- Pool
- Bubbelpool
- Husdjursvänligt
- Barnpool
4.6 av 5, Underbart, 27 recensioner
4,6
Underbart
27 recensioner

Hotel Club Alizé
Hotel Club Alizé
Santa Cesarea Terme
- Pool
- Bubbelpool
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
3.7 av 5, Bra, 15 recensioner
3,7
Bra
15 recensioner

Le Capase Resort
Le Capase Resort
Santa Cesarea Terme
- Pool
- Bubbelpool
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
5.0 av 5, Enastående, 4 recensioner
5
Enastående
4 recensioner
Om boendet
Villa Leucana
Semesterbostad i Castrignano del Capo med avgiftsfri parkering
Denna semesterbostad är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, en säsongsöppen utomhuspool och en trädgård. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som utomhusgrill. Samtliga semesterbostäder har kök med kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn. Tvättmaskiner, balkonger/terrasser och separat middagsplats är några av de bekvämligheter som ingår.
Villa Leucana har luftkonditionerade rum med hårtork och strykjärn/strykbräda. Rummen har balkonger/terrasser. Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch. Städning sker dagligen.
Denna semesterbostad har bland annat en utomhuspool.
Villa Leucana ligger en kort promenad från Joniska havet och Grotta Tre Porte. Denna semesterbostad med 4 stjärnor har rum med kök, balkonger och separat middagsplats.
Rum
De luftkonditionerade bostäderna har kök och balkonger eller terrasser, samt erbjuder gott om plats med 5 sovrum och middagsplatser. Här står en tv för underhållningen. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och strykbrädor.
På boendet
Gäster på Villa Leucana har tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en säsongsöppen utomhuspool. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass, en trädgård och utomhusgrillar.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
- Utomhuspool
Som gäst på Villa Leucana har du tillgång till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.
Regler
Incheckning
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Husdjur
- Husdjur: EUR 100 per husdjur, per vistelse Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns inte tillgängliga.
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Deposition för skador: EUR 1500 per vistelse
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 oktober till 30 april, EUR 0.00 per person per natt upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
- Stadsskatt: Från 1 maj till 30 juni, EUR 1.00 per person per natt upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
- Stadsskatt: Från 1 juli till 31 augusti, EUR 2.00 per person per natt upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
- Stadsskatt: Från 1 september till 30 september, EUR 1.00 per person per natt upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
- Avgift för städning: 300 EUR per boende och per vistelse (varierar beroende på vistelsens längd)
- Energiavgift: EUR 30 per boende per natt.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för husdjur: EUR 100 per husdjur per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
- Städning finns tillgängligt mot en avgift, som varierar beroende på vistelsens längd
- Lakan är tillgängliga mot en avgift (alternativt kan gäster ta med egna lakan)
- Handduk är tillgänglig mot en avgift. Alternativt kan gäster ta med egen handduk.
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
- Observera att det här boendet kan neka särskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan maj och oktober.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
- Alkohol är inte tillåtet på Villa Leucana.
Boendet kallas även
Villa Leucana House Castrignano del Capo
Villa Leucana Castrignano del Capo
Leucana Castrignano l Capo
Leucana Castrignano Del Capo
Villa Leucana Castrignano del Capo
Villa Leucana Private vacation home
Villa Leucana Private vacation home Castrignano del Capo