Hel semesterbostad
Villa Montemar
Fotogalleri för Villa Montemar





Recensioner
2,02,0 av 10,
Hel bostad
3 sovrum2 badrumSovplats för 6100 kvm
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Utforska området

Via Molinazzo, Castellammare del Golfo, TP, 91014
- Presepe Vivente di Balata di BaidaPlace, Presepe Vivente di Balata di Baida12 min med bil
- Spiaggia GuidalocaPlace, Spiaggia Guidaloca18 min med bil
- Tonnara of ScopelloPlace, Tonnara of Scopello23 min med bil
- Palermo (PMO-Punta Raisi)Airport, Palermo (PMO-Punta Raisi)65 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Villa Dell'Artista
Castellammare del Golfo
Villa Dell'Artista
Castellammare del Golfo
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Parkering ingår
5.0 av 5, Enastående, 2 recensioner
5
Enastående
2 recensioner

Villa Jacqueline con Piscina Privata 8 Posti Letto
Castellammare del Golfo
Villa Jacqueline con Piscina Privata 8 Posti Letto
Castellammare del Golfo
- Husdjursvänligt
- Uteplats
- Grill

VILLA DEL BORGO
Castellammare del Golfo
VILLA DEL BORGO
Castellammare del Golfo
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- Tvättmaskin
5.0 av 5, Enastående, 1 recension
5
Enastående
1 recension

Villa Eos
Castellammare del Golfo
Villa Eos
Castellammare del Golfo
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
5.0 av 5, Enastående, 1 recension
5
Enastående
1 recension

Sv032 Villa Minoa con Piscina Privata
San Vito Lo Capo
Sv032 Villa Minoa con Piscina Privata
San Vito Lo Capo
- Pool
- Uteplats
- Grill

Al070 Villa Arancio con Piscina Privata e Zona bbq
Alcamo
Al070 Villa Arancio con Piscina Privata e Zona bbq
Alcamo
- Husdjursvänligt
- Grill
Om boendet
Hela stället
Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.
Villa Montemar
Rökfria Villa Montemar är en villa med en säsongsöppen utomhuspool, en trädgård och utomhusgrill. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Villan ståtar med privat pool och erbjuder gratis wi-fi och pentry. Gäster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har även 2 badrum och tvättmaskin. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna villa erbjuder 3 luftkonditionerade rum med privata pooler och värdeförvaringsskåp. Rummen är individuellt inredda. Rummen i denna villa med 3,5 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch, bidéer och hårtorkar.
Denna villa i Castellammare del Golfo erbjuder sina gäster gratis wi-fi. 38-tums platt-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning sker dagligen.
Denna villa har bland annat en säsongsöppen utomhuspool.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Denna villa ligger 3 km från Presepe Vivente di Balata di Baida och mindre än tio minuters bilfärd från Spiaggia Guidaloca. Denna villa med 3,5 stjärnor har 3 rum och ståtar med privata pooler på rummet samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Villan har individuell inredning, pentry och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 3 sovrum. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 38-tumss platt-tv med satellitkanaler. I badrummen finns hårtorkar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, tvättmaskin och kaffebryggare. Städning på begäran
På boendet
På denna villa har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en säsongsöppen utomhuspool och en terrass. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Här hittar du dessutom utomhusgrillar och en trädgård.
Som gäst på denna villa har du tillgång till en säsongsöppen utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Denna villa lockar med trädgård och parasoller. Det är gratis att parkera.
Denna villa i Castellammare del Golfo har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Parasoller
- Privat pool
- Solstolar vid poolen
- Säsongsöppen utomhuspool
Internet
- Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Begränsad parkering på området
Kokvrå
- Brödrost
- Diskmaskin
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- Kylskåp
- Mikrovågsugn
- Pappersservetter
- Spishäll
- Te-/kaffebryggare
- Ugn
Sovrum
- 3 sovrum
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- 2 privata badrum
- Badkar eller dusch
- Bidé
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
Underhållning
- 38-tums platt-tv med satellitkanaler
Utomhus
- Grill
- Terrass
- Trädgård
- Uteplats/terrass
Tvätt
- Tvättmaskin
Komfort
- Luftkonditionering
- Värme
Husdjur
- Inga husdjur tillåts
Anpassning/tillgänglighet
- Rökfritt boende
Tjänster och inrättningar
- Mörkläggningsgardiner
- Strykjärn/strykbräda
- Städning dagligen
- Värdeförvaringsskåp
Att göra
- Cykelleder i närheten
- Fiske i närheten
- Snorkling i närheten
- Vandringsleder/cykelbanor i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
- Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
- Förbandslåda
- Utomhusbelysning
- Brandsläckare
Allmän information
- 3 enheter
- Enskild inredning
- Städning (på begäran)
- Trädgård
Regler
Incheckning
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00.
Avgift för sen incheckning: EUR 30 för incheckning mellan 22.00 och 00.00
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Avgift för sen utcheckning: EUR 25
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Bar Le Tentazioni Contrada Piano Vignazza, 78 -SP63 91014 Castel].
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 7 dagar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – värden tar emot dig.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Värd möter dig, instruktioner för låsbox
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns att hyra för EUR 15 per vistelse.
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Deposition: EUR 300.0 per vistelse
- Stadsskatt: 1.50 EUR per person per natt i upp till 6 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
- Avgift för städning: 150 EUR per boende och per vistelse
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för sen incheckning: EUR 30 för incheckning mellan 22.00 och 00.00
- Avgift för sen utcheckning: EUR 25
- Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
- Spjälsäng (babysäng): EUR 15 per vistelse
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, förbandslåda och utomhusbelysning.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Bar Le Tentazioni Contrada Piano Vignazza, 78 -SP63 91014 Castel
Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande med särskilda incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Värden möter gästerna vid ankomst.
Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande med särskilda incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer IT081005C26JPT57W3
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan april och oktober.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Boendet kallas även
Villa Montemar Castellammare del Golfo
Montemar Castellammare del Golfo
Montemar Castellammare l o
Villa Montemar Villa
Villa Montemar Castellammare del Golfo
Villa Montemar Villa Castellammare del Golfo
Fler reseidéer
- Enny Camere
- Casa Azul
- Villa Vittoria Hotel
- Agriturismo Tenute Pispisa Segesta
- Hotel La Meridiana
- Sigiuma B&B
- Hotel Mira Spiaggia
- Hotel Achibea
- Residence Cala Azzurra
- Hotel Capo San Vito
- Vue Merveilleuse Apartment
- L'antica Cascina del Golfo
- Hotel Punta Nord - Est
- Cerri Hotel
- Hotel Cala Marina
- Hotel Sopra Le Mura
- Hotel Baglio di Scopello
- Marina di Petrolo Hotel & SPA
- Petruso Resort
- Marina Holiday Hotel & Spa