Hel lÀgenhet

StayInn - Les Princesses

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för StayInn - Les Princesses

LyxlÀgenhet - balkong - utsikt mot innergÄrden | Vardagsrum | 55-tums smart-tv med digitalkanaler, Netflix och streamingtjÀnster
Interiör
LÀgenhet Classic - utsikt mot staden | 1 sovrum, individuell inredning, unika möbler och strykjÀrn/strykbrÀda
LÀgenhet Premium - utsikt mot staden | Vardagsrum | 55-tums smart-tv med digitalkanaler, Netflix och streamingtjÀnster
LĂ€genhet Premium - utsikt mot staden | Terrass/Patio

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
649 kr
inklusive skatter och avgifter
20 feb. – 21 feb.

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
7 Rue Jounaid, Résidence La Reine, Casablanca, Casablanca-Settat, 20200
  • Place, Casablanca Twin Towers
    â€Ș5 min med bil‬
  • Place, Villa des Arts
    â€Ș6 min med bil‬
  • Place, Museum för marockansk judendom
    â€Ș7 min med bil‬
  • Airport, Casablanca (CMN-Mohammed V)
    â€Ș35 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet Premium - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 55 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

LĂ€genhet Executive

  • Utsikt mot staden
  • 55 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

StayInn - Les Princesses

Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds avgiftsfri parkering. Varje lÀgenhet har tvÀttmaskin, kaffe- och tebryggare, gratis wi-fi plus smart-tv med digitalkanaler. HÀr finns bekvÀmligheter som Netflix, espressobryggare och gratis flaskvatten.
StayInn - Les Princesses erbjuder 4 luftkonditionerade rum med espressobryggare och gratis flaskvatten. Rummen Àr individuellt möblerade och inredda. 55-tums smart-tv med digitalkanaler och Netflix.

Badrummen har dusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjÀrn/strykbrÀda.

StayInn - Les Princesses ligger i Maarif, en kort promenad frÄn Mohammed V-stadion och mindre Àn tre kilometer frÄn Casablanca Twin Towers. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har 4 rum och stÄtar med gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning och sovrum. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 55-tumss smart-tv med digitalkanaler och Netflix. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, espressobryggare och gratis flaskvatten.
PĂ„ boendet
HÀr erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig pÄ begÀran) för MAD 350 per fordon enkel resa.
PÄ StayInn - Les Princesses finns hiss. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig pÄ begÀran) erbjuds mot en avgift. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Denna lÀgenhet i Casablanca har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tillĂ€ggsavgift) frĂ„n 08.00 till 20.00 pĂ„ begĂ€ran
  • Avgiftsfri, sĂ€ker och tĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork (pĂ„ begĂ€ran)
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 55-tums Smart-tv med digitala kanaler
  • Netflix
  • StreamingtjĂ€nster

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss (160 centimeter bred dörr)
  • Trappsteg för att nĂ„ ingĂ„ngen
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Gratis vatten pĂ„ flaska
  • Guideböcker
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 4 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 48 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lĂ„sbox inom 2 veckor före ankomst – privat ingĂ„ng.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för lÄsbox, privat entré

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ StayInn - Les Princesses

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 1.10 MAD per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.
  • Avgift för stĂ€dning: 100 MAD per boende och per vistelse (varierar beroende pĂ„ vistelsens lĂ€ngd)

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: MAD 350 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 5)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
StayInn - Les Princesses erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 48 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. GÀster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox 2 veckor före ankomst. GÀsterna fÄr tillgÄng till boendet via en privat ingÄng.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Stayinn Les Princesses
StayInn - Les Princesses Apartment
StayInn - Les Princesses Casablanca
StayInn - Les Princesses Apartment Casablanca